Laaninen

Närkästynyt skeebu.

Surullistahan se tuollaisista laanisista tietenkin, kun Maalaisliittoa ei ylistetä maasta taivaaseen.
Nämä kekkosajan sensuuriin ihastuneet laaniset ovat jämähtäneet neukkuaikoihin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

miehiä, jotka nuoruudessaan eivät osanneet kuvitellakaan mitään muuta mahdollisuutta kuin, että jo silloin pahasti alkoholisoituneesta Ahti Karjalaisesta tulee seuraava tasavallan presidentti heti Kekkosen jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lepikon torppa" kirjoitti:

Närkästynyt skeebu.

Surullistahan se tuollaisista laanisista tietenkin, kun Maalaisliittoa ei ylistetä maasta taivaaseen.
Nämä kekkosajan sensuuriin ihastuneet laaniset ovat jämähtäneet neukkuaikoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu