Vartijaa

Liinu

Istuskelin tavallisen tiistai-illan tapaan töissä päivystämässä. Ketään muuta ei enää ollut paikalla, mutta pakko oli pysytellä virkeänä vielä pari tuntia, vaikka kello lähestyi jo kahtatoista. Iltojeni iloksi olin metsästänyt netistä pari sähköpostikaveria, joiden kanssa tuli vaihdeltua ajoittain varsin kiihkeitäkin viestejä. Kundit varmaan kuvittelivat uivansa sitä kautta liiveihinsä, mutta itse olin päättänyt pitäytyä sähköpostin tasolla.

Luin erästä vanhaa meiliä, jonka olin tarkoituksella pistänyt talteen. Kirjekumppanini kuvaili siinä varsin yksityiskohtaisesti ja kiihottavasti mitä haluaisi minulle tehdä, kun tapaisimme. Aloin samalla varovasti hyväillä itseäni. Nojauduin tuolissani taaksepäin, ummistin silmäni ja antaudui mielikuvituksen vietäväksi. Ajatukseni harhailivat kirjekumppanissa ja hänen kuvauksissaan. Mietin millainen hän oikeasti olisi sängyssä, mietin hänen kieltänsä lipomassa häpyhuuliani ja käsiänsä rinnoillani..

Hellä hetkeni katkesi yllättäen kun takaani kuului vaimea yskäisy. Säikähdin ja käännyin katsomaan. Siinä seisoi vartiointiliikkeen kaveri univormussansa. "Joku oli jättänyt oven auki, siitä tuli hälytys. Tiedätkö ehkä asiasta jotain?" hän kysyi. Nolotti. Kasvoni varmaan hehkuivat punaisena. "Tuota en.." vastasin varovasti ja jatkoin "Olen istunut jo useamman tunnin tässä pöytäni ääressä, enkä ole käynyt missään". Mittailin varovasti katseellani kundin ulkoista olemusta. Kasvot olivat söpöt ja ruumis vaikutti aika lihaksikkaalta. Harmaa univormu ja vyöllä roikkunut patukka toivat sopivasti auktoriteettia ja maskuliinisuutta. Pohdin kuinka kauan hän oli katsellut minua ja puuhiani samalla kun mietin seuraavaa siirtoani. Olin edelleen kiihottunut lukemastani ja se ehkä vähän heikensi arvostelukykyäni. Katsoin vartijaa suoraan silmiin ja sanoin "Taidat haluta minua?". Kundi katsoi epäröiden takaisin. Lipaisin huuliani ja levitin vähän jalkojani, jotta sanoma menisi paremmin perille.

Vartija astui askeleen verran lähemmäksi. Ojensi käteni hänen etumustaan kohden ja sipaisin kevyesti peniksen kohdalta. Hän hymyili minulle salaperäisesti. Hymyilin takaisin ja aloin hinkkaamaan haalareiden etumusta vähän kovakouraisemmin. Tunsin kuinka hänen kalunsa alkoi jäykistyä niiden sisällä. Hän laittoi pamppunsa pöydälle ja nosti minut ylös tuolista. Karskein ottein hän käänsi minut nojaamaan pöytää vasten, vähän samaantapaan kuin amerikkalaisissa leffoissa epäillyt nojaavat auton konepeltiin. Vartija väänsi jalkani haralleen ja nappasi pampun pöydältä. Tunsin kuinka kylmä kumi kulki pitkin reittäni, kohti jalkoväliä. Sinnä päästyään hän tarttui pikkareihini ja veti niitä sivuun, paljastaen kostean häpyni. Varovasti hän hyväili mustalla pampullansa huuliani. Kylmä pamppu tuntui varsin epämiellyttävältä, mutta tilanne kiihotti.

Yllättäen hän vetäisi pampun pois. Kuulin miten vetoketju aukesi. Huulilleni aseteltiin jotain lämmintä. Tunsin haalareiden kankaan painautuvan takapuoltani vasten samalla kun hän upotti kalunsa sisääni. Kalu tuntui valtavalta. Mieleni olisi tehnyt huutaa, mutta en kehdannut. Hitaasti hän nytkytti penistänsä sisälläni edestatakaisin, puristellen samalla rintojani kädellänsä. Kumpikaan meistä ei sanonut mitään aktin aikana. Lopulta hän sai tarpeeksensa ja purkautui sisääni. Vartija veti itsensä taaksepäin, tunki kalunsa takaisin haalareiden sisään ja lähti. Ovella hän totesi yrmeällä äänellä "Ja tästä ei sitten puhuta." ja jatkoi matkaansa. Jäin seisomaan pöytäni ääreen hölmistyneenä.

3

9602

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poju

      Ihan hyvin kirjotettu mutta ois saanu tapahtua vähän enemmän.

      • Liinu

        Vartijat on niin huonoja panomiehiä ja niillä lentää aina liian nopeasti. Sitten ne on vielä niin hölmöjä.


      • kaktus
        Liinu kirjoitti:

        Vartijat on niin huonoja panomiehiä ja niillä lentää aina liian nopeasti. Sitten ne on vielä niin hölmöjä.

        ...jos on noin ammattiatidoton kaveri et rupee töissä paneen...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45502
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      39
      11300
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      220
      10938
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9755
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8568
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      273
      6623
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3240
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2289
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      41
      1935
    10. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      6
      1827
    Aihe