Tein aikoinaan abortin..

tein aikoinaan abortin rv 7. Näin silloin parhaimmaksi vaihtoiehdoksi ITSEKKÄÄNÄ abortin. Luulin että en tule katumaan päätöstä mutta kyllä sitä katuu aina. ajattelin kirjottaa tänne vaan semmosena juttuna tän että voipi luulla että aborttia ei kadu, kyllä sitä katuu.. on se kuiteskin sen verran raskas kokemus.
2470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

omasta puolestasi :)

Äänestä
  • voi yrittää uudelleen.

    Onko tullut mieleen, että jos lapset tekee parikymppisenä, saa eri lapset kuin jos tekisi lapsensa vasta kolmikymppisenä?

    Suoraselkäisimmät tietenkin ottavat ne kaikki tulevat lapsensa vastaan, eivätkä valitse tiettyä ajankohtaa, jolloin ainoastaan lapset ovat tervetulleita...

    (Tämä oli ironinen kirjoitus, eikä sitä ole tarkoitus ottaa vakavasti, kunhan vain napautin ylimoralisteja vähän raamatulla päähän :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


eliiisa kirjoitti:

tein aikoinaan abortin rv 7. Näin silloin parhaimmaksi vaihtoiehdoksi ITSEKKÄÄNÄ abortin. Luulin että en tule katumaan päätöstä mutta kyllä sitä katuu aina. ajattelin kirjottaa tänne vaan semmosena juttuna tän että voipi luulla että aborttia ei kadu, kyllä sitä katuu.. on se kuiteskin sen verran raskas kokemus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu