Olemme olleet neitsyen kanssa jo jonkun aikaa yhdessä, mutta suhde alkoi kokea ongelmia, kun neitsyt oli salaa turhankin läheisissä väleissä erään toisen naisen kanssa. En vieläkään ole täysin varma, että mitä hemmettiä se oikein oli, minun silmissäni ja sydämessäni se kyllä näytti salasuhteelta. Luokkaannuin syvästi hakkasin neitsyen itsetunnon maahan jo sillä että pidin hänen suhdettaan petoksena.
Olen vieläkin loukkaantunut, mutta pitäisi jatkaa eteenpäin, eikä vain märehtiä tätä asiaa. Neitsyt tuntuu, ettei olevinaan välitä siitä, mitä on tapahtunut, mutta aina kun riita syntyy huomaa, ettei kaikki ole kunnossa ja se sama asia on taustalla. Mitä teen? Minua kuitenkin ahdistaa, että minä en tunnu pääsevän tästä eteenpäin ja hän olisi kuitenkin siirtymässä yksin eteenpäin. Eihän häntä "petetty". Hän tuntuu aina niin etäiseltä.
Miten on, katuuko neitsyt tekojaan ja miten sen näyttää?
Miten saan kohotettua hänen itsetuntoaan ylpistämättä häntä liikaa?
Miten voin tukea häntä, kun hän ei kuitenkaan ikinä halua asioista puhua vaan näköjään hakee sitä tukea muilta naisilta?
Miten saan pidettyä neitsytmiehen kiinnostuksen yllä ja mieluiten luotua henkisen yhteyden häneen?
Nyt on ihan hakoteillä ja itse todella, todella, todella loukkaantunut. Mutta silti haluaisin jatkaa hänen kanssaan ja yrittää ja kerrankin tehdä jotain oikein tämän suhteen eteen.
Neitsytmies-asiaa, huono itsetunto, etäisyys, katuminen
naishärkä
1
2106
Vastaukset
- Anonyymi
Selviskö mitään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184251Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032360Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421881- 771495
- 1591463
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91274Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 106747
- 27711
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25691