Hävettää,

hyllyvoi

omat sekoiluni.

4

594

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ppää

      Tervetuloa vaan kerhoon, sama täällä. Olin toisen kanssa ja sitten halusinkin lapsen erään toisen kanssa ja menin naimisiinkin.Myöhemmin tajusin että rakastinkin sitä aiempaa ja hän halusi minut takaisin.Piti vain salata lapsi ja valehdella että mieskin oli todellisuudessa homo.Samalla pidän mieheni ja lapseni, koska en voi rikkoa lapsen perhettä.No nyt sitten tämä toinen haluaisi "ensimmäisen" lapsen kanssani ja siksi valvonkin täällä ja häpeän ja poden syyllisyyttä koska olen täysi paskapää. En ansaitse häneltä yhtään mitään ja koko ajan pelkään että paljastun molemmille ja jään lopulta yksin...ja sekin olisi oikein minulle.

      • ap.

        sanottu, vaikka olikin sekavaa..


      • Mitäs itse
        ap. kirjoitti:

        sanottu, vaikka olikin sekavaa..

        sekoilit ?


      • häpeää

        On tervettä hävetä, kun on tehnyt väärin. Sinulla on siis omatunto jäljellä. Ota virheistä opiksesi ja lupaa itsellesi olla mahdollisimman rehellinen lopun elämääsi.
        Olen itsekin tehnyt virheitä joita kadun syvästi. Olen salannut ne ihmisiltä jotka eivät ole kovin merkittäviä elämässäni, mutta rakkaimmalleni olen kertonut ja tehnyt selväksi, että olen toiminut tyhmästi ja kadun sitä. Olen huomannut, omien virheiden tunnustaminen ja vilpitön katuminen saa aikaan myötätunoa ja ymmärtämystä. Ja miten kevyt olo siitä tuleekaan, kun ei ole luurankoja kaapissa!

        Muuta elämäsi suunta, luultavasti välitön seuraus on, että menetät molemmat. Mutta sen jälkeen olet vapaa aloittamaan puhtaalta pöydältä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi rikollista

      "Molemmat vangitut ovat osoitetietojen perusteella kotoisin reilun sadan kilometrin päästä Suomussalmelta. Molemmilla on
      Suomussalmi
      40
      3117
    2. Mitä tekee Rebelwerks?

      Rebelwerks myy melkein kaiken tavaransa. Onko Rebelwerks menettänyt järkensä? Vai onko hän lopultakin tullut järkiinsä
      Taivalkoski
      28
      2823
    3. Varmaan olen odotellut ihan turhaan

      Kutsua luoksesi kylään Superman?
      Ikävä
      47
      1938
    4. **** mies anna jokin vinkki

      Mistä tiedän, että vielä toivot että kuulet minusta. Aikaa on kulunut...
      Ikävä
      114
      1626
    5. Edunvalvontaako mtk?

      Mtk ajaa pienien tilojen tukeja pois saadakseen isoille lisää!!!! Oikeinko? Onko liikaa jäseniä ja jäsenmaksuista rahhaa
      Haapajärvi
      70
      1604
    6. Vesa Ahola rehellisin valtuutettu?

      Tuli seurattua valtuuston kokous netin kautta. Taitaa valtuutettu Vesa Ahola olla selkeästi rehellisin valtuutettu. Hän
      Kemijärvi
      16
      1510
    7. Jos meillä ei olisi

      Ikäeroa, niin oltais aikoja sitten oltu aito pari! Me kuulutaan yhteen🥰
      Ikävä
      161
      1466
    8. Kolme sanaa jotka kuvaa naista jota kaipaat

      Kerro jotain hyvää. Hyvä kiertämään.
      Ikävä
      76
      1427
    9. Suojeluvaisto

      Mikä herättää miehessä suojeluvaiston naista kohtaan?
      Ikävä
      187
      1406
    10. Ei se yhteys

      Niin vain poistu ja lakkaa olemasta. Muista tämä nainen.
      Ikävä
      82
      1361
    Aihe