Sellaista

3152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Barrikaadeille
Auk', auki tehtaan portit
ja sorvin äärest' pois,
kun kaupungilla taiston melske soi.
Voi jumalauta meitä ammutaan,
siskot veljet tulkaa auttamaan,
me Barrikaadin teemme
ja sieltä ammumme
ja punalipun salkoon nostamme,
perkele!

Jumalauta veri pulppuaa,
lahtareilta suolet puhkotaan.
Joko sortuu pakkovalta
pakoon työläisjoukon alta
ja barrikaadeilta näin hurrataan.
Perkele!

NRA ?
Nätiönäl Rihvle Assossiossionaali

ei saatana!
anbölive

Äänestä

ovatkin vain ökyrosvojen työväestön kusetusosato.

SAK/demarimafia on tosiaankin mafia, joka pakolla otta, jos muuten ei saa.
Onhan nyt nähty miten nuo tpoimivat. Syvennetään tahallaan lamaa lakkoilemalla, jotta työpaikat saadaan varmasti ajettua halvemman työn maihin, ja sitä kautta mafioosoille lisää liksaa.
Ei SAK/demarimafia ole koskaan ollut mikään aito työväestön asioiden puolustaja.
On se vaan kummaa, että ei sak/luovuta miljardejaan edes laman hetkellä työväestön tarpeisiin, vaan jakaa ne politrukeileen, jotka sitten päätöksillään jatkaa eläkeikää, ja perii ylepakkomaksua.

Miksiköhän Urpilainen on kokoomuslaisen kanssa naimisissa. Miksikähän Kusiniinakin on.

Ettekö te pöljät vielä ymmmärrä, että Keskusta on puolue, joka pitää maamme pois nälänhädästä, on halukas luomaan ihmisarvoisen maailman.

Ihmiset tarvii tytä, ja sitä ei SAK/demarimafia pysty koskaan järjestämään, muuten kuin alistamalla kansan pakkovaltaan. Eläköön Soszialidemikratia, nin pääsemme itsenäisestä ajattelusta, ja yksityisyrittelijäisyydestä eroon, jolloin kaikilla on oikeus olla ainoastaan köyhä. Tietenkin isä aurinkoisen sosiasointi mafiaa lukuunottamatta.
Silloin demareiden kannatuskin olisi 100%, kun ehdokkaana olisi vain demrimafialaisia, ja kaikkien olisi pakko äänestää, tai siiten heidän puolestaan äänestää "virallinen valvoja".

Äänestä
  • Mikä SAK/Demarimafia?
    Mitäs ne on ottanut?
    SAK ei lakkoile. Jotkut liitot saattavat jossain tilanteessa joutua lakkoilemaan, mutta ei SAK.
    SAK on ammattiliittojen keskusliitto ja varmasti ihan aito työväestön asioiden puolustaja.
    SAK:lla ei ole mijardeja. SAK auttaa työväestöä valvomalla ja puolustamalla jäsenistönsä etuja (ammattiliittojen jäsenten).
    SAK on mukana pidentämässä työuria mutta ei korottamassa eläkeikä rajaa (keskimääräinen eläkkeellelähtö ikä on n.59-vuotta kun eläkeikäraja on 63 - 68 -vuotta).
    SAK ei ole ollut vaatimassa "ylepakkomaksua". YLE -maksuista vastaa viestintäministeri Kokoomuksen Suvi Linden.

    Keskusta on puolue jonka seuraava tavoite on nähdäkseni nälänhätä.

    SAK ja demarit antavat sinulle vapauden valita mieleisesi ehdokas. Demarit ja SAK kannattavat demokratiaa ja kuten SAK:n saitilla sloganina on "ihmisen asialla".
    Valitettavasti ylistämäsi Keskustan linja tuntuu olevan puolustaa vain kapitalistin rahasäkkiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NRA kirjoitti:

Se vaan on:
http://www.nra.fi/arkisto/100201-sinisetsosialistit.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu