Kalat ja jousimies?

Miten on, onko kenelläkään kokemuksia Jousimies nainen-kalat mies. Tuntuuko ihan mahdottomalta yhdistelmältä? Itse olen jousimies, nouseva merkkini tosin kalat, mies on kalat, nousevasta merkistä en tiedä.
9882
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

hyväsuhde

Äänestä
  • mulla ei ainakaan toiminut! Ei vaan tajuttu toisiamme. Kokeiltu on 3 eri jousimiestä. mutta vaikuttaahan sinulla koko astrologinen karttasi... Onnea!

    Äänestä

  • piia kirjoitti:

    mulla ei ainakaan toiminut! Ei vaan tajuttu toisiamme. Kokeiltu on 3 eri jousimiestä. mutta vaikuttaahan sinulla koko astrologinen karttasi... Onnea!

    En ymmärrä tätä kalamiestä! Itse olen hyvin rehellinen ja on osoittautunut, ettei hän ihan niin rehellinen ole. Sovitaan tapaamisista, jotka hän mitä selityksiä milloinkin käyttäen peruu? Olen sanonut, etten muuta pyydä, kuin että olisi rehellinen ja kertoo jos ei kiinnosta. Kiinnostaa kuulema, mutta miksi peruu jatkuvasti sovitut tapaamiset? Sanoo, että haluaisi tulla, mutta sitten tuntuu, että haluaakin olla yksin!

    Kuulema on sekaisin meistä? Miten? Miksi? On avoin uudelle tuttavuudellemme ja sydän lyö mulle jokusen kerran. Nyt mua kyllä jo jurppii, ehkä annan olla. Kannattaako tälläinen itsensä kiduttaminen? Hän vaan vetoaa muhun täysin! En tiedä mitä ajatella enää.

    Äänestä

  • piia kirjoitti:

    mulla ei ainakaan toiminut! Ei vaan tajuttu toisiamme. Kokeiltu on 3 eri jousimiestä. mutta vaikuttaahan sinulla koko astrologinen karttasi... Onnea!

    hei. Se riippuu täysin jousimiehen luonteesta ja nousevasta merkistä. Itse olen seurustellut jouimies-miehen kanssa kaksi vuotta ja olemme olleet kihloissa jo vuoden. Mutta se todella riippuu luonteesta hyvin pitkälle kestääkö se. Ei se aina ole ruusunnuppuista elämää vaan riidat jousimiehen kanssa ovat kauheinta mahdollista kun kumpikaan ei malta lopettaa. Mutta siinä minun mielipiteeni
    jousimies-miehestä.
    T. romanttinen kalat tyyppi.

    Äänestä

Itse olen jousimies ja mieheni on kalat. Meidät on kuin tehty yhteen. Olen seurustellut joskus härän kanssa ja se suhde ei toiminut ollenkaan, härkä oli liian omistushaluinen, eikä yhtään seikkailumielinen. Olen onnellinen että löysin kalamiehen. =)

"Kalat jaksaa ymmärtää jousimiehen haahuiluja yleisesti ottaen paremmin kuin muut merkit. Kalojen lempeä myötätunto tasapainoittaa kauniisti jousimiehen tutkimusretkeilijän luonnetta ja toisin päin. --- Merkit ymmärtävät toisiaan hyvin, tuntevat vaistomaisesti toistensa tarpeet ja halut. Näiden kahden välinen suhde on yleensä erittäin onnellinen ja pitkäkestoinen."

Äänestä
  • Kovasti toivoinkin tältä "suhteelta" joka jostain syystä ei lähtenyt alkutekijöitään pidemmälle! Mies tuntui olevan kovasti ihastunut, niinkuin minäkin häneen. Mutta nyt tuntuu kaikki jäähtyneen... Missä mättää? En tiedä, kun ei ole ollut halukas tapaamaan ja keskustelemaan

    Äänestä

  • Ensimmäinen mistä oon lyötäny jotain positiivista kalat-jouskari suhteesta! Ittellä sellanen tässä aluillaan ja ihan rakastunu mun kala-mieheen! oivotaan et onnistuu=))

    Äänestä

  • Se alkuperäinen kirjoitti:

    Kovasti toivoinkin tältä "suhteelta" joka jostain syystä ei lähtenyt alkutekijöitään pidemmälle! Mies tuntui olevan kovasti ihastunut, niinkuin minäkin häneen. Mutta nyt tuntuu kaikki jäähtyneen... Missä mättää? En tiedä, kun ei ole ollut halukas tapaamaan ja keskustelemaan

    ...on jotenki "hitaita".. Niillä menee aikaa ette ne tajuaa mitä ne haluaa ja mikä on niille omaksi parhaaksi. Ja siinä voi joskus kestää kauaaaaan.. Ainaki oman kokemukseni mukaan.

    Mutta sitten kun/jos kalamies huomaa että "tuossahan se elämäni nainen on" laittaa hän kaikki peliin saadakseen tämän. Jos vaan ei huomaa liian myöhään...

    Äänestä

  • Emmi kirjoitti:

    ...on jotenki "hitaita".. Niillä menee aikaa ette ne tajuaa mitä ne haluaa ja mikä on niille omaksi parhaaksi. Ja siinä voi joskus kestää kauaaaaan.. Ainaki oman kokemukseni mukaan.

    Mutta sitten kun/jos kalamies huomaa että "tuossahan se elämäni nainen on" laittaa hän kaikki peliin saadakseen tämän. Jos vaan ei huomaa liian myöhään...

    olen todennut myös, että kovasti tuo pohtii ja miettii, ehkä hiukan pelkää? Oletan, että mun on annettava aikaa hänelle, ei mulla mihinkään kiirus ole. Haluaisin vaan olla varma, että hän on odottamisen arvoinen? Kyllä minä odotan jos sellaiseksi osoittautuu. Kärsivällisyyttä toivon itselleni, hän kuitenkin on jotenkin niin mahdottoman vetovoimainen, että ihan vatsasta joskus ottaa! Kyll se tästä suuntaan tai toiseen :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jousimies nainen kirjoitti:

Miten on, onko kenelläkään kokemuksia Jousimies nainen-kalat mies. Tuntuuko ihan mahdottomalta yhdistelmältä? Itse olen jousimies, nouseva merkkini tosin kalat, mies on kalat, nousevasta merkistä en tiedä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu