Meganen 2.0 8v (f3r) moottori?

Minkälaisia kokemuksia löytyy ko. koneesta? Onko kestävä? Hankin 98vm meganen tuolla koneella, ajettu 120tkm. Varsin vääntävä kone tuntuu ainakin olevan.
1462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itsellä on vm.-97 Megane Classic jossa on juuri tuo 2.0 8v moottori. Ajettu 145 000km.

Ihan hyvä kone on ollut. Ei mitään ongelmia. Ajossa kone on mielyttävä. Vääntää hyvin heti tyhjänkäynniltä ylöspäin ja ei pidä meteliä itsestään. Kierroksillakin varsin mielyttävä ääni. Vääntöä koneessa on hyvin joten normaali ajossa ei tarvitsee huudattaa. Mikään kierrokone tuo ei olekkaan. Kiihtyy 0-100km/h noin 10 sekkaa, ei kuitenkaan ihan valmistajan lupaamaan 9.7 sekuntiin.

Hyvä moottori, ei kuitenkaan kannata kuvitella ostavansa mitään urheiluautoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kale kirjoitti:

Minkälaisia kokemuksia löytyy ko. koneesta? Onko kestävä? Hankin 98vm meganen tuolla koneella, ajettu 120tkm. Varsin vääntävä kone tuntuu ainakin olevan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu