Antilla on söpö murre....
"juu mie tiijjän"
ddjjjj
2
489
Vastaukset
- Näin Stadissa
Tsennaaks tosiaan, jeh. Mä ainakin bonjaan snadisti ja stydisti.
- Karin-Anne
Ei tartte meän lappi- ja lappalaisten esittää mithän ku uskallamma olla ihan omia ittiämmä jokanen. Ja puhua murthella vaikka olisimma muuttanhet minne hyvänsä. Säilytä Antti vaan juuresi ja ole ylpiä niistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764