MIKSI K-VANTAA YLEENSÄ PELAA????

FARMI VANTAA

Onko K-vantaalla yleensäkään tavoitteena koskaan voittaa mestistä saati nousta sm-liigaan ???? ilmeisesti ei !!!!
tuo touhu ja pelaaja politiikka haiskahtaa siltä että K-VANTAA on vain muiden joukkueiden pelaaja farmi tai kypsyttämö !!!!!Ei oikein tunnu mielekkäältä kannustaa joukkuetta jonka tavoitteen ovat jotain muuta mitä pitäisi; MENESTYS !!!!KORJATKAA JOS OLEN VÄÄRÄSSÄ mutta pelinhenki on jokavuosi sama että toisella puoliskolla lähtee parhaat pelaajat ja kurssi kääntyy alas kuin lehmänhäntä vaikka pitäisi olla toisinpäin !!!!
MUTTA KIITOS KUMMINKIN MUTTA MULLE RIITTÄÄ VALTTI AREENAN NÄYTÖS RUSETTILUISTELUT NYT !!!!

12

1399

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HIRvistin

      Että Natalialla on kova taakka ja häpeä koko Pääsiäisen kantaa-lutkuttaa Heinolan RAVistimen "nahkasuklaamunaa" leuvoissa. Onneksi varmaan jaksaa, kun on harjoitellut Hubba-Puppa purukumilla pääsiäistä varten

      • HanDElla

        Missä on motivaatio joukkoe-urheilulla
        JUU


      • kusetusta kaikki
        HanDElla kirjoitti:

        Missä on motivaatio joukkoe-urheilulla
        JUU

        Totta avaaja kirjoittaa !!!en enää mene katsomaan moista PELLEILYÄ !!! KUKA MUUTEN OMISTAA KIEKKO-VANTAA JOUKKUEEN ????


      • farmiainafarmi

        K-Vantaa ei nouse sm-liigalle koskaan.


    • Memerto

      KiVa edarit antoi tänään Mälkiälle potkut virallisesti. Linkki johtaa tuohon https://www.jatkoaika.com/Uutiset/Kiekko-Vantaa-antoi-valmentaja-Simo-Mälkiälle-potkut-Tilalle-Reijo-Ruotsalainen/208648

      Sointulla ei ole hajukaa jääkiekosta ja tuskinpa Mälkiä vois syyttää tästä loppupelissä. Jos jätkiä ei kiinnosta voittaa, silloin se on voi voi!

      • SS-seuraaja

        Ruotsalainen ei ole valmentannut ikävä kyllä yli viiteen vuoteen. Jos kattoo tota Elite Prospects-sivulta oikein https://www.eliteprospects.com/player/2900/reijo-ruotsalainen. Mälkiä erottaminen tulee mieleen Kangasalusta-tapausta, kun ei suostunnut peluuttamaa korealaisia ja sai kaupanpäälliseksi potkut seuralta. Mälkiä ei ole suinkaan niin huono valmentaja kuin siitä puhuttaa netissä. Mut kattoo noiden rostereiden ja pelaajatasoa, niin kyll se on pakko osoita sormella KiVa-seuraa viaksi.


      • Mestis-seuraaja

        Taas tää Kjt-Tuuski/Tuuski/ HCK/Tuuskiekko jne.... tyyppi provoaa täällä! En todellakaan tiedä mitä sinulla on K-Vantaata vastaan, mutta mitään faktapohjaista sinulta ei koskaan tule! Kerro esim. miten Parrun potkut liittyy Mälliin? Potkuilla ei ole mitään yhteistä sillä Parru ja Määttä sai potkut kun eivät toteuttaneet omistajien tahtoa ja siitä heille hatunnosto!
        Mälli puolestaan sai potkut koska joukkue ei pelannut odotusten mukaisesti rosteriinsa nähden eli joukkuetta heräteltiin tällä ratkaisulla joka on hyvin yleinen jääkiekossa. Syy tuskin oli yksin Simon, mutta se ei valitettavasti pelastanut työpaikkaa.
        Sitä en kylläkään ymmärrä, että se on seuran syy??
        Joskus pelaajien ja valmennuksen välillä on mielipide eroja ja joskus taas pelaajilla keskenään.
        Sinä et ole käynyt K-Vantaan hallilla muutamaan vuoteen joten pysy siellä omissa piireissäsi sillä en minäkään esitä tietäväni mitä teidän joukkueessanne touhutaan!!


      • SS-seuraaja

        Hei Mestis-seuraaja!
        Ymmärtääkseni en ole provonnut ollenkaan tai väittänyt sellaista, ja enkä käynnyt suomi24-sivulla noin kahteen vuoteen KJT pudottua Suomi-sarjasta. On totta etten kaikkea tiedä ja kerroin vain oma näkökulmani niinkuin säki kerroit, joten kaikkea kysymyksiä en pysty vastailemaan! En tiedä kuka sankari on lie kopioinnut kirjoituksiani niin tarkasti ja eikä tämä ole mikään ensimmäinen kerta tapaus. Minulla ei ole mitään varsinaista vihaa KiVa tai Ruutanat kohtaan mitenkään. Olen totta kai jutellut Ruutanat pj kanssa viimeksi yli pari vuotta sitten mm. trollauksen koskien ja hän voi vahvistaa tarinaani todeksi. Voimme jutella kasvosten tulevana viikonloppuna HC Vantaa-ottelussa ja selvittää väärinkäsityksen kokonaan, jos mikäli haluat...

        Vielä muutama epäselvyys vastailen eli uutta Tuuskia en lähtennyt enää kannustamaan kun he voitti nousemalla 3-divariin, mutta kakkoseen ostamalla ilman mitään karsintoja oli iso virhe. Palasin suomi24-sivulle vasta heinäkuun alussa kirjoittelemaa Suomi-sarja aiheesta ja Kivikova Kiekko-Espoo liityen. Ihailen totta kai KiVa kannustuseksi ja puolustukseksi syystä, mut älä nyt suinkaan ota väärinkäsitystä noin lujasti! Toivottovasti löydämme yhteissävyn jatkossaki ilman mitään ongelmitta. Kiitos ja tsemppiä jatkoon!


    • Anonyymi

      Miksi ei olisi tavoitteena nousta liigaan, halli on vähän pieni, mutta se lienee vain järjestelykysymys. Yhteistyö Jokereiden kanssa tuo mestiksessä jokereiden B- ja A- junnuja tarvittaessa ja pelireisuille mahtumattomia pelaajia KiVa:n käyttöön. Se on molempien seurojen etu, että KiVa nousisi liigaan. Silloin seurat olisivat (paha sana) tasoltaan lähempänä toisiaan ja pelaajavaihto tapahtuisi korkeammalla tasolla, ainakin Jokerit hyötyisi, kiekko vantaa ehkä vähemmän, kun rotaatio kasvaisi vaikka toisella puolella olisi kovempi rosteri.

    • Lohi on märäntynyt Jokkerien verkkoon.

      • Anonyymi

        Tulevan kauden K-Vantaan rosteri näyttää lupaavalta. Mukana mm. Bluesista tulleita lahjakkaita nuoria pelaajia, joissa paljon potentiaalia. Eivät ole näkyneet otsikoissa, mutta tasollisesti ikäluokkiensa huippuja. Maju komennukset ehkä vähäiset, mutta se johtuu vain Liiton ja seurojen hyvä veli verkostosta. Viime vuoden Bluesin A:n menestys on hyvä referenssi. Katsokaapa vain, kun sarja alkaa.
        K-Vantaan rosteri myös muilta osin lupauksia nostattava.


      • Anonyymi

        Nojoo... ehkä on vielä ennenaikaista kehuilla. Onhan KiVa rosterit vähä paremmin kuin viime kauden verrattuna. Mutta mielummin kattoo miten alkupelit etenee ja sitten voidaan miettiä loppuun rauhassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      370
      1498
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      935
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      74
      849
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      815
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      803
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      779
    7. 57
      722
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      67
      706
    9. 59
      705
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      62
      691
    Aihe