Kuka ketä vastaan protestoi

Puhemiehen vaalissa kuulemma protestoitiin. Kukaan ei kuitenkaan ole tullut esiin ja kertonut selkokielellä mitä protestoitiin. Joku on puhunut rahvaanluokassa matkustamisesta, joku liian huonosti pessyistä pyyhkeistä. Ei kai nämä nyt tosissaan ole tällaisen protestin aihe? Jos on, niin ei voi kuin sanoa: lapsellista porukka koko sakki! Vaihtoon!
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko puhemies Niinistö yrittänyt panna aisoihin eduskunnan hulvatonta rahankäyttöä? Jos näin on, niin kansalaiset muistakaa tämä seuraavissa eduskuntavaaleissa. SDP söi Lipposen ja Heinäluoman säestyksellä viimeiset eväät vähävaraisten pöydältä viime vaalien edellä. Ovatko tässä jupakassa mukana myös hulvattomaan rahankäyttöön tottuneet keskustapuoluelaiset? Toivottavasti tämän lapsellisen porukan protesti valtakunnan eliittipaikalta poikii kokoomuksen laariin lisää kannatusta, sillä siellä näytetään ymmärtävän ettei laman aikana eliittikään voi säilyttää entistä kulutustasoa veronmaksajien kustannuksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jas miksi? kirjoitti:

Puhemiehen vaalissa kuulemma protestoitiin. Kukaan ei kuitenkaan ole tullut esiin ja kertonut selkokielellä mitä protestoitiin. Joku on puhunut rahvaanluokassa matkustamisesta, joku liian huonosti pessyistä pyyhkeistä. Ei kai nämä nyt tosissaan ole tällaisen protestin aihe? Jos on, niin ei voi kuin sanoa: lapsellista porukka koko sakki! Vaihtoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu