Tämä olisi anarkiaa

egesghesheheseh

Kuvitellaan että koko mailma eläisi anarkiassa siellähän on ne "säännöt" mutta ei pakolla tarvitse totella niitä eli jos ampuu toisen tulee iso kahakka ja taas mailma sotii hehe anarkia yhtäkuin paskaa. Ja turha alkaa nyt valittaa pilkkuvirheistä saatanan muka anarkistit

4

662

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Piometri

      Anarkiapellet unohtaa aina sen, että jos anarkia olisi ollut vallalla heidän syntyessään, heidät olisi viskattu vauvana katuojaan kuolemaan tai kaiveltu hengarilla äitinsä kohdusta, se on anarkiaa! Ei anarkiassa pysähdytä miettimään humanismia, äkkiä tulisi näille anarkialapsukaisille nälkä, kun kukaan ei viitsi tehdä mitään elääkseen ja miksi tekisikään kun toinen anarkisti tulisi viemään senkin vähän pois minkä on kerännyt. Kyllä se nyt on niin että nämä Suomen "anarkistit" on sellaista kermaperseporukkaa että uho on kova mutta hoitotäti heidänkin pyllynsä pyyhki päiväkodissa. Anarkiassa olisivat syöneet jätteitä roskiksesta ja myyneet persettään saadakseen liimaa nuuhkittavakseen.

      Paskaset hikiset villapaidat ja ruusuhuivit, voi vittu teitä!

      • Raaka realisti

        Valtio on sitä varten että jokin estäisi kaikkien sodan kaikkia vastaan, mikä on ihmiselle luontainen olotila. On arvioitu että primitiiviset heimot käyvät sotia naapuriheimoja vastaan suurimman osan aikaa, ja että jopa kolmasosa heimojen miespuolisista jäsenistä kuolee väkivaltaisesti. Raakaa peliä, raaka laji. Valtio tulee väliin ja vähän hillitsee väkivaltaa ja anarkiaa.


      • Ja kyllähän pitää lakia anarkiassa olla sen verran että toisia ei saa tappaa ja näin pois päin. Mutta eduskunta salit sais posauttaa taivaan vittuun.


      • sfdkjdasfn
        Sikavittulan-Väinö kirjoitti:

        Ja kyllähän pitää lakia anarkiassa olla sen verran että toisia ei saa tappaa ja näin pois päin. Mutta eduskunta salit sais posauttaa taivaan vittuun.

        Vapaa länsimaalainen ilmapiiri tekee ihmisistä niin tyytymättömiä,joka on ilmeisesti syy siihen miksi täälläkin syntyy tälläisiä kultalusikka suussa valittavia anarkisteja joita ei esimerkiksi näe diktatuurissa sortovaltioissa jossa ihmisillä on TODELLISIA ONGELMIA!!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45291
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      179
      10827
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3190
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1525
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1490
    Aihe