Eilisessä Rusi-ohjelmassa Aarno Laitinen juorusi Rusista halveksivaan sävyyn, että joku oli nähnyt hänen itkevän unohtaen tyystin halveksia Paavo Lipposta, joka kyynelehti koko puolueensa tovereiden edessä jättäessään puheenjohtajuuden. Muutkin demarimiehet on pillittäneet, sekin keihäshyppääjä ja se Backemann. Onko itku merkki vakoilusta vai miksi Laitinen piti sitä raskauttavana Rusin kohdallakin.
Demarihyysäreille kyssäri
Helinä-keiju3
5164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Allekirjoitan.
Valmetin pääjohtaja poikineen häkissä vakoilusta ja rahanpesusta venäläisten kanssa?
Jos hänen vakoilullaan olisi ollut jotain merkitystä ja asia oli periaattessa vanhentunut.
Siinä mielessä turha manoveeri koko asía. Samoin on laita Tiitisen listan kohdalla. Listalla ei ole kuin
joillekin porvareille propakanta-arvo!
No eihän suomalaiset pysty sitä määrittelemään mikä merkitys jollain valkoilulla on vieraalle vallalle. Merkityksetönkö vakoilu jätettäis muka rankaisematta. Rusi ei vakoillut ollenkaan Römpän ukko, ei merkityksellisesti, ei merkittävästi eikä myöskään vanhentuneesti eikä vanhentumattomasti.
Mutta se täytyy Laitisesta sanoa siinä ohjelmassa, että kiva permis. Muutenkin hän oli yllättävän akkamainen juorutäti ottaen huomioon, että hän yrittää kolumneissaan esittää äijää. Mutta oikeesti, kiva permis.
Mielestäni stasilistan salaajat kuuluvat vankilaan.
Lipponen ainakin kyynelehti liikutustaan sen vuoksi, kun on saanut puolueeltaan kaiken. Siis aivan kaiken .... Ainakin demarit on riistänyt Suomen kansaa useita vuosikymmeniä. Kyllä se panee isonkin miehen itkemään,kun saaminen lakkaa.
Tosin tsaari Putin on tullut viime vuosina avuksi, kun Putki-Paavo on päässyt konsultoimaan - tietenkin isolla rahalla - Putinin putkihommia.