Kerrankin Paavo kehuu Keskustan vievän Kokoomusta kuin märkää rättiä. Siinä saa taas piipittävä Urpilainen siipeensä!
Lipponen kehuu Keskustaa
18
342
Vastaukset
- Näin ON
Onneksi Suomelaisille pienituloisille.
Lipposta sapettaa kun kaikki sen laikkaukset on nyt kumottu. Kasvukeskusaate on hylätty. Köyhien kurittaminen on lopetettu. Rikkaille antaminen on,opetettu.
Lipposen nkanssa en ole koskaan ollut samaa mieltä mutta nyt olen. Lipposta ja Niinistöä viedään tosiaan kuin pässiä sarvista. Samlla Kokoomustakin. Kaikki on mitätöity mitä ne Tuhosi yhdessä.
Mutta niitä viedään Kansan Antamalla Valtuutuksella.
Nyt toteutetaan tosiaan Keskustan politiikkaa joka on kaikki kansanosat huomioivaa tasapuolisuutta.- vai_
valehtelija?
- Köyhä1122
Tämä hallitus on varsinainen köyhän kurittaja jos et ole sattunut huomaan.
- omin sanoin
Köyhä1122 kirjoitti:
Tämä hallitus on varsinainen köyhän kurittaja jos et ole sattunut huomaan.
mitä hallitus on sinulle tehnyt?
- !!!!!!
Köyhä1122 kirjoitti:
Tämä hallitus on varsinainen köyhän kurittaja jos et ole sattunut huomaan.
- dfgr.eu
vai_ kirjoitti:
valehtelija?
siina yhdistyvat molemmat mainitsemasi ominaisuudet.
- odotan vastausta
Köyhä1122 kirjoitti:
Tämä hallitus on varsinainen köyhän kurittaja jos et ole sattunut huomaan.
katsotaan miten tuoa asia on. Kerro se missä sitä köyhän kuritttamista on tapahtunut.
- Odotan vastausta
odotan vastausta kirjoitti:
katsotaan miten tuoa asia on. Kerro se missä sitä köyhän kuritttamista on tapahtunut.
Vastausta ei näy olevan. Joten pidetäämpä tuota ilmasta temmattuna tyhjänpäiväisenä valetekuna.
- Näin oN
Köyhä1122 kirjoitti:
Tämä hallitus on varsinainen köyhän kurittaja jos et ole sattunut huomaan.
Miten noin erehdyin?
Pahin rikos mihin Kepu on syyllistynyt vaaliakauden alkupuoliskolla. Tätä eo voi edes Iltalehti eikä hesari antaa Kepulle anteeksi.
Minimieläke vuoden vaihteen jälkeen 600 euroa. Ennen jopa niin lahainen kuin 450 euroa.
15 000 euron vuosituloilla veron kevennys 6%-yksikköä. Kunnallisverosta riippuen nyt ennakonpidätys noin 10%, viime vuonna 16%.
2 opiseklijaa. Samoilla vanhempien tuoilla toissa vuonna opintotuki 80 euroa kuukausi, Viime elokuusta lähtien 120 euroa kuukaudessa. Asumislisä toissa vuonna 40% vuokrasta, nyt elokuusta lähtien 60%.
Äityispäiväraha oli aikaisemmin tulosidonnainen, niin kuin se on nytkin. Mutta nyt äitiyspäivärahaan tuli minimi, sama kuin perustyöttömyyskorvaus. Aikaisemmiin tuota minimiä ei ollut.
Työmarkkinatukeen tuli pienempi korotus kuin oli Hallituksen asityksessä. Se johtui eduskunnan päätöksestä. Eli sen viiden euron kotouksen sijaan eduskunta hyväksyi 1,5 euron korotuksen. Lisäksi se 100 euron aktivointilisän maksuaika lyheni eduskunnassa kolmeen kuukauteen, Työmarkkinatuki on nyt kuitenkin sidottu indeksiin niin että se joten kuten seuraa kustannusten nousua. Demarit Estivät täm'n tuen parantamisen. "Ns. komikanta".
Ruoan AlV on alennettu 17%:sta 12:teen. Tuosta kai ei tarvitse konkreettisemmin näyttää?
Sairauden- vanhusten hoitoon ja perusopetukseen hallitus suuntasi erityislisän joka kuitenkin on kuntien oman päätösen varsassa käytetäänkö se siihen mihin se on tarkootettu. Ainakin omassa kunnassani tuolla rahalla on palkattu lisää perushoitajia ja opettajia. - kaikesta
kuuluu pääministeri Vanhaselle, jota ei vielä arvosteta, mutta jo muutaman vuodenpäästä................
- kumpaakaan...
vai_ kirjoitti:
valehtelija?
...niinkuin sinä!!
- uimaseurassa
Entinen Kuopion uimaseuran syväsukeltaja Paavo Lipponen on noussut taas kerran raivoonsa täyden kuun aikana, jossa keskusta ja etenkin Paavo Väyrynen joutui raivon kohteeksi. Keskusta-kauna on vaatinut Lipposelta valtavasti energiavaroja vuosikymmenten saatossa, että kaikki kepulaiset tulisi kertaalleen raadelluiksi.
Uskonto on ollut Lipposen sydämen asia, sillä Mooses esikuvana halkaisi kepillään vedet ja sitä samaa on Lipponen yrittänyt soveltaa keskusta hajottamiseksi, mutta toistaiseksi turhaan. Nyt hän kuitenkin tavoilleen uskollisena nimesi keskustan ajatollahin kannattajiksi, jossa Väyrynen toimii ylipappina. Hyvä näin, mutta Lipponen on itse nimetty aikoja sitten Suomen Paaviksi SDP:n kardinaalien konklaavin istunnossa.
Suomen keskusta oli vakava este Lipposen autokoulun suorittamisessa. Lipponen ei millään meinannut hyväksyä opetuksessa, että vihreällä mennään eteen päin, vaan päin vastoin lähti liikkeelle aina punaisen syttyessä. Vuosien opastuksen jälkeen hän vihdoin sai pitkin hampain tiedostetuksi, että kyse on vain liikenteen ohjauksesta, eikä keskustapuolueen imago-lookista.
Ongelmat eivät kuitenkaan ole loppuneet tähän, taajamissa opastekyltit osoittavat edelleen suunnan Keskustaan, jota Lipponen inhoaa sydämensä pohjasta ja siksi joutuu aina suunnistamaan kohteeseen rännikatuja myöten.
Lipponen on luopunut kaikista poliittisista luottamustehtävistä ja toimii nykyään pienten lastensa autonkuljettajana, jossa tila-autolla kuskaa uimalakki päässä lapsia paikalliseen uimahalliin vesipalloa pelaamaan. Näyttäisi kuitenkin siltä, että Lipposelta loppuu aika ja matka kesken, ennen kuin viimeinen keskustalainen on syöty.- hätäapua lipposelle
Lipponen on vanha katkera mies, jolla on 25 v nuorempi verevä nainen. Kyllä Lipposen katkeruus johtuu siitä, että petihommat ovat käyneet liian vaikeiksi. Auttaako enää Viagrakaan?
- sitä se taisi olla
hätäapua lipposelle kirjoitti:
Lipponen on vanha katkera mies, jolla on 25 v nuorempi verevä nainen. Kyllä Lipposen katkeruus johtuu siitä, että petihommat ovat käyneet liian vaikeiksi. Auttaako enää Viagrakaan?
Vai epäilet petihommien olevan katkeruuden syynä. Siinä tapauksessa kepulainen talkoohenki olisi voinut auttaa.
Luulen pikemminkin taustalla olleen ja olevan suuruuden hulluus, jossa poliittisen vallan tyydyttäminen ei päässyt purkautumaan aikanaan varpaita myöten vaan kepun peppu tuppaantui väliin.
Osoituksena vallanhimosta oli seurustelut G.W.Bush'n ja Berlusconin kanssa, eli suurien johtajien seurassa, jossa Lipponen oli halukas vaikka maksamaan kunhan saa täyttää näiden lemmikkikoiran juomakupin. - lisää kaasua, paavo
sitä se taisi olla kirjoitti:
Vai epäilet petihommien olevan katkeruuden syynä. Siinä tapauksessa kepulainen talkoohenki olisi voinut auttaa.
Luulen pikemminkin taustalla olleen ja olevan suuruuden hulluus, jossa poliittisen vallan tyydyttäminen ei päässyt purkautumaan aikanaan varpaita myöten vaan kepun peppu tuppaantui väliin.
Osoituksena vallanhimosta oli seurustelut G.W.Bush'n ja Berlusconin kanssa, eli suurien johtajien seurassa, jossa Lipponen oli halukas vaikka maksamaan kunhan saa täyttää näiden lemmikkikoiran juomakupin.Lipponen uskalsi taas purkaa katkeruuttaan. Presidentti kiukullaan näytti mallia ensin!
Jos Mooses sauvallaan sai vettä kalliosta, Lipponen halkoo vesiä kaasuputkiohjelmassaan!
- puolestaan
on kehunut keskustaa (Vanhasta) hyväksi yhteistyön moottoriksi hallituksessa.
- "vanhaset"
Kun ei vaihtanut puheenjohtajaansa.
Kannatus hiipuu hiipumistaan.
Keskusta sensijaan uuden puheenjohtajiston ja uuden ilmeen vauhdittamana kilpailee tasapäisesti kokoomuksen kanssa vajaan vuoden päästä käytävissä eduskuntavaaleissa suomen suurimman puolueen asemasta.- Varottavaa
Jo oli kepulla hyvät kehujat, Katainen on "syleillyt kepun kuoliaaksi" ja nyt kehuu sen vuoksi sitä ja kuka ottaa Lipposen kehut tai haukut täydestä, se on vain vanhenevan miehen tapa saada huomiota.
Urpilainen voi olla huoletta niin kauan kuin Tuomioja,Jaakonsaari,Alho ja Lipponen arvostelevat sdp:n politiikkaa, mutta huolestuttava aina jos he sattuvat kehumaan puolueen politiikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943909Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t522778Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per771350Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181266Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101189Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020971- 46954
- 48901
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt217863Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107686