Ei sellainen voi, joka ei muista edes kahden pääministerikautensa (nekin vajaita) aikana asioita, joita sinä aikana on tapahtunut.
Kuinka hän voisi ne muistaa joskus tulevaisuudessakaan?
Mutta ei haittaa, vaikka Vanhanen ei voi kirjoittaa muistelmiaan, valhettahan ne olisivatkin vaan.
Tai epäselviä muistikuvia.
Kuinka hän voisi ne muistaa joskus tulevaisuudessakaan?
Mutta ei haittaa, vaikka Vanhanen ei voi kirjoittaa muistelmiaan, valhettahan ne olisivatkin vaan.
Tai epäselviä muistikuvia.
Vastaukset 4
Vanhimmat
liian nuori muistelemaan. Lipponenkin kirjoitteli muistelmiaan kun ikää oli yli kuusikymmentä. Ja silloinkin muistellaan vaan se, minkä maluaa muistaa ja silloin on se hyvä etuoikeus, että vanhuuden piikkiin voi pistää kaikki haukkumiset ja ilkeilyt!
Kummalla lienee karvasempi värkki ? Suskilla vaiko Sirkkulilla. Itse veikkaan jälkimmäistä tammaa. Jotenkin sen tuntuinen ämmä, jotta notta karvoitus levinnyt reisille polvitaipeeseen saakka.
voi kirjoittaa mitä kukin toimittaja on kirjoittanut niistä saa kopiot, ja nimet.
Joskus se on ollut kuulema Ruotsalaiset sotasankarit.
Vanhasen muistelmateos voisi lyödä tuon opuksen.
Nimeksi sopisi Kaikki mitä muistan.
Sivumäärä 69, tooooosi isolla fontilla.
Pehmeät kannet, hinta vielä alhaisempi kuin millä Laanisen kirjoittamaa ylistyskirjaa Vanhasesta (Se on ihan Matti) jouduttiin myymään kirjakaupoissa, kun se ei mennytkään kaupaksi.