Miten kannattaa asentaa. Koneella on Windows Messinger 4.7. Onko haittaa kahdesta viestintäohjelmasta. Kannattaako vanhempi poistaa.Jos kannattaa, miten moinen asia tehdään.
MSN Messinger 6.1
karka
81540
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Senkun imuroit sivulta www.msn.fi ja painat imuroitua kuvaketta.
Mikä voisi olla vikana kun äänet ei kuulu
msn messingerissä? skypellä kuuluu. vinkkejä?
Jotain kommentteja aiheesta:
http://www.pinseri.com/archives/000752.shtml
Jotkut ovat onnistuneet poistamaan Windows Messengerin (sehän on osa käyttistä) tuolta löytyvältä ohjelmalla:
http://www.dougknox.com/xp/utils/xp_mess_disable.htm
Erottakaa nämä kaksi ohjelmaa toisistaan! MSN Messenger ja Windows Messenger on eri ohjelmia.
MSN Messenger 6.1 on se maailman suosituin chättäily-ohjelma.
lataat uusimman messengerin ja luultavasti se asentaa sen vanhan version päälle. voihan sitä yrittää poistaa jälkeen päin. jos 6.1 ei sen jälkeen toimi ni asennat vaan uudestaan.
ja sen on messenger ei messinger :)
koneellasi olikin windows messenger. eli msn messenger 6.1 ei asennu sen päälle. eikä sitä kannata poistaa. ite sain sen poistettua ilman mitään ihme ohjelmia. en kyl tiiä miten sen tein.
jos alkaa ottaa pannuun sen automaattinen käynnistyminen windowsin käynnistyksessä niin senku räpellät asetuksia.
Miten sä räpelsit niitä asetuksia ettei se messenger asetu aina konetta käynnistettäessä päällimäiseksi ja ON- tilaan?
Itse poistin windows messengerin asennuksen lisää/poista-sovelluksella ja sieltä windowsin osat ja ruksi pois... Ei häiritse enää!