Milloin Prismaa aletaan rakentamaan? Onko Ylivieskaan tulossa myös Kodin Terra?
Prisma ylivieska
17
2113
Vastaukset
- kokokoko
Ajan rakennetaan, huhu kertoo että Bauhaus ois tulossa Ylivieskaan.
- mutteri mutteri
mitä järkeä rakentaa.. kun ei oo ihmisillä ostovoimaa.. luuleeko ne että työmarkkinatukien varassa olevilla ihmisillä on vara ostaa noista paikoista mitään?
Höpö puhetta tommonen että rakennetaa kauppaliikkeitä..- x16
vittu sä oot yks spede piste piste ääliö!
- mutteri mutteri
x16 kirjoitti:
vittu sä oot yks spede piste piste ääliö!
tarjoaisitko mulle töitä? ja toisitko niitä myös tänne.. etätöitä?
- mutteri mutteri
mutteri mutteri kirjoitti:
tarjoaisitko mulle töitä? ja toisitko niitä myös tänne.. etätöitä?
laittasitko yhteystietosi.. niin tietäsin kenelle soitan jos sattuu että jään välille.. voip olla yö tahi päivä.. ja viikonpäivä mikä tahansa.. mie soitan ja sie riennät apuun.. ihan viivana..
vaikka sullon sitten vaipanvaihto kesken.. voit jättää sen homman sille toiselle.. tahi otat lapses mu kaan.. kyllä se kahtoo siinä sivussa.. että mitäs isä hommailee.. samallahan voidaan tutustua niinkö ihan muutoinkin..
varmaan miut muistatkii.. en vain ymmärrä että miksi aina haukut.. etkö vois olla ihminen.. - autoileva
kyllä ne rakentaa. paalut jo juntattu maahan.
- mutteri mutteri
autoileva kirjoitti:
kyllä ne rakentaa. paalut jo juntattu maahan.
rakennetaan.. samaa vois tehdä muuallakin.. miksi vain sinne.. Nytkin kattelin että kiinteistömaailma haki Ykaan yrittäjää?
Miksi tapahtuu aina siellä vain niitä asioita, pitäs rakentamista tapahtua muuallakin.. Ja et ottanut kantaa siihen että riennätkö apuun, jos miulle sattuu jotakin..
Mitään et siitä puhunut? Miksi?
Ei silti me sen yhden kanssa tehtiin paljon asioita, ja rakennettiin tätä aluetta.. Ykassa oleva yksi vakuútusyhtiökin sai tuloja.. nyt ei oo saanut tältä alueelta enää kolmeen vuoteen.. Kuoleva firma sekin.. jos ei malli muutu.. ennen me tehtiin asioita.. ja tälläkin alueella oli ihmisillä töitä..Monilla.. mie ymmärrä miksi sitten tämä meni tämmöseksi...
Niistä pojista tuli mulle kavereita,minkä mie sille voin.. Nyt en oo kolmeen kohta neljään vuoteen niitä nähnyt.. välillä on ikävä.. kun vuosia tehtiin yhdessä hommia.. että miten yhtäkkiä kaikki meni kun mitään ei oliskaan.. ja samat ihmiset elää kuitenkin tällä samalla alueella..
- mutteri mutteri
ole kauppoja tarpeeksi.. On kärkkäinen, spar, lidl, k-kauppa.. ja s-marketkin.. miksi vielä pitää suurentaa kauppaa.. eikös nuo jo riitä.. ja mistä ostovoimaa.. siis ihan tosiaan tyhmää touhua.. ei mitenkään kauas kantoista touhua..
ja yka.. sinne on pitkä matka.. kuka hullu on niin viksu että ajeloo tuommoiset matkat ihan tyhjänpäiten.. mie en ainaskaan..
sitten on eriasia jos joku maksaa matkakorvaukset sinne ajamisesta.. niin sitten mie tuun käväseen ykassa.. jos siitä sais vaikka bensarahat.. kun kaukaa tulloopi..
ja entäs jos auto sattuu särkyyn välille.. entäs sitten.. rautaskylässä oli ennen se teboil, ei oo sitäkään enää..
nivalassa on joku esso.. vai mikä se on nestekkö.. ei siellä muita ole.. siinä essolla mie oon joskus käynyt.. ihan kivasti kahtoivat kun auton merkkivalo palo että missä vika.. vuan ei ne sen kummemmin osanneet auttaa.. ihmettelivät vain...
ihan tosi juttuja.. ei oo mittään keksittyjä näm.. ettei tarvi kuvitella.. että nyt se taas keksii.. ei keksi.. tosi asioita mie puhun..
tuutko sie x16 apuun.. jos mie sulle soitan.. että autatko?- matkailu avartaa
kuittaantuu tuplasti tai jopa triplasti naapurus kuntia halvemmilla hinnoilla.
- onko tosi
matkailu avartaa kirjoitti:
kuittaantuu tuplasti tai jopa triplasti naapurus kuntia halvemmilla hinnoilla.
Kyllä Bauhaus on tulossa Ylivieskaan.
onko tosi kirjoitti:
Kyllä Bauhaus on tulossa Ylivieskaan.
Ylivieskaan kun Oulun Bauhausin kannattavuus on kyseenalaista.
- wittukyläläiset pois
j.jussiW-T kirjoitti:
Ylivieskaan kun Oulun Bauhausin kannattavuus on kyseenalaista.
Ootko tosiaan noin pöljä, ettet pysty oleman sekaantumatta Yka:n palstalle. Tuolla oli aiemmin muuten hyvä ehdotus eräästä menolipusta.
wittukyläläiset pois kirjoitti:
Ootko tosiaan noin pöljä, ettet pysty oleman sekaantumatta Yka:n palstalle. Tuolla oli aiemmin muuten hyvä ehdotus eräästä menolipusta.
henkilökohtaisuuksiin.
- mukana_
j.jussiW-T kirjoitti:
henkilökohtaisuuksiin.
lipputalkoissa, jos ei tämä ääliö poistu tältä palstalta !
- 1515
mukana_ kirjoitti:
lipputalkoissa, jos ei tämä ääliö poistu tältä palstalta !
elähän nyy kaimaa on kiva seurailla, härnäillä ja naureskella.
mukana_ kirjoitti:
lipputalkoissa, jos ei tämä ääliö poistu tältä palstalta !
kirjoittaa tälle YLIVIESKA-palstalle.
- Anonyymi
Punaiset muki Osto Prisma Ylivieska poliisi myy näyttö, ostaa, selittää.
Punainen muki miten liitetty Hammashoitola Nivala ei puhuta tullaan ovien taakse työvirhe ja lakko rihujat hammaslääkärit työpaikalla on kui Paananen.
Miten muki vaihdot ruskea, hammashoidon Kipulinja rahallinen aika murman teki Ruotonen pyörittää.
Ajatus vaihto hoitajille tapahtuu vaihto
Haapajärvi Koru ja vaate liike lapsi tytär kysyy milloin se hoitovirhe tapahtuu.
Kertakäyttö myssy myynti amis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028