Kaksi vaaleaa naista Dubaissa?

trj

Miten on, pärjääkö kaksi vaalea hipiäistä naista omillaan Dubaissa?

7

1219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kannata lähteä.

      Puristatte reisillänne omenaa koko matkan ajan. Eli kun jalat pysyy niin yhdessä, että omena ei putoa koko matkan aikana, niin selviätte.

      • vaalea nainen myös

        hieno vastaus noinkin hienoon kysymykseen. Lisäisin vielä, että älkää menkö muualle kuin oman kotikaupungin torille (klo 9-16).


    • koipo

      Pärjäätte kyllä. Oltiin siellä viime talvena ja oli noita naisporukoita matkalla useampikin.

      • kame eli

        Mutta pärjääkö kaksi tummaa miestä? Meillä on mustat peililasit ja valkoiset kaavut, sekä oma yhteinen kameli.


    • 2 vuotta Dubaissa

      Siellä on miehet ihan hulluja. Seuraavat joka paikkaan, ei saa hetken rauhaa. Eivät välitä miltä näytätte
      kunhan olette naisia. Ja kaikki kaapuveikot eivät ole paikallisia miehiä, vaan voivat olla intiasta, pakistanista,
      iranista...Ja tosi tyhjätaskuja löytyy yllättävän paljon. Kaikki haluavat sitä samaa..jos ymmärrät. Kaikki
      yli 20 v ovat naimisissa. Löyhän moraalin naisille löytyy loma seuraa ja jos pokka riittää voi kartuttaa myös
      koru kokoelmaansa.

      • perhonen841

        ja höpöhöpö! en kahdesta vaalesta naisesta tiedä, mutta ainakin tämä vaalea nainen on jo aika monta vuotta pärjännyt dubaissa oikein hyvin. intialaiset nyt ovat vähän sellaisia että tuijottavat estotta, mutta ei pelkästään naisia vaan ihmisiä yleensäkin. koen dubain turistille huomattavasti turvallisempana paikkana kuin suomi. ei tarvii pelätä että joku tuntematon humalainen käy kimppuun tms. vartijoita on joka paikassa ja paljon.

        Jos olet sattunut huomaamaan niin "paikallisten" muslimien kaavut on ihan eri asia kuin vaatteet joita pakistanilaiset yms käyttävät. ei ole vaikea erottaa toisistaan, jos sillä nyt jollekin on jotain väliä.

        läsimaalaisia löytyy paljon, tosin liikkuvat aika eri baareissa ja ravintoloissa kuin "paikalliset". jos sitä seksiseuraa etsii niin samanlailla sitä löytää täältä kuin suomestakin.

        itselläni on paljon yli 20v sinkkukavereita joten tuokaan ei kyllä millään muotoa pidä paikkaansa.

        joten rohkeasti vaan matkaan, dubai on ihan mieletön paikka!:)


    • £££

      Matkailun keskustelupalstat on hyvä foorumi kun hakee tietoa uusista paikoista. Sitä ei vain oikein jaksa ymmärtää että vielä tänäkin päivänä ihmiset matkustavat silmät kiinni maailmalla haikaillen lihapullia ja humppaa ja sitten kritisoidaan paikallisia ihmisiä jos heidän kulttuurissa poikkeaa omastamme.
      Maailman väestöstä pyöreästi parikymmentä prosenttia on ns. länsimaalaisia ja koko väestöstä suomalaisten osuus on suuruusluokkaa promille. Olemmeko todella niin itsekeskeistä porukka, että meidän kulttuurimme on se ainoa oikea maailman mittakaavassa ja muissa on vikaa elleivät sopeudu meidän ajatusmaailmaamme. Kulttuurit ja uskonnot ovat erilaisia. Esim. pukeutumisen suhteen mehän sitä vasta olemme alkuasukkaita sillä missä muualla ihmiset on alasti muiden joukossa kuin meidän steriilissä saunassa. Hinduja ja musulmaneja on lähes tuplaten mitä länsimaalaisia ja molemmissa naiset peittävät sääret, muslimit myös hartiat.
      On luonnollista että vähäpukeinen ja varsinkin vaalea nainen herättää huomiota, takuuvarmasti tangat päällä liikkuva brasilialainen nainenkin keräisi katseet kauppatorilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1714
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1222
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      906
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      874
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      818
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      731
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      722
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      671
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe