En tiennyt että MM pelit on menossa

Kumma että täällä ei ole ollut mitään juttua noista? Satuin kääntään telkun Teemalle äsken ja siellähän Leijonat pelaa nyt Ruotsia vastaan jo loppupeliä!!! Nyt kaikki katsomaan, näyttää siltä että suomi saa KULTAAAA! Itse en oo nuorena ikinä nähnyt että Suomi voittais, eikö ne viimeks voittanut joskus kasarilla?
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ruotsihan hallitsi koko matsia, ja Suomi teki maalit. Finskeillä on ollut aika monta kertaa tuuria Ruotsia vastaan lätkäkisoissa; tämä unohdetaan aina. Ns. kovan luokan kiekkoasiantuntijatkaan eivät noteeraa Suomen mahtavia nousuja maalien takaa ja tuurivoittoja svenskeistä. Vanha virsi "Voi miks Ruotsi tekee sen aina" sen sijaan soi taajaan joka puolella.

Äänestä

Nyt kyllä alkoi voiton juhlat!!!! Miksei näistä kisoista oo ollut mitään mediassa? Eikö ooo ollu varaa ostaa oikkeuksia?

Äänestä
  • Juu voittihan Suomi 1995, saas nähdä miten tänä vuonna käy kun on nuo olyppialaisetkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MatiasElka kirjoitti:

Kumma että täällä ei ole ollut mitään juttua noista? Satuin kääntään telkun Teemalle äsken ja siellähän Leijonat pelaa nyt Ruotsia vastaan jo loppupeliä!!! Nyt kaikki katsomaan, näyttää siltä että suomi saa KULTAAAA! Itse en oo nuorena ikinä nähnyt että Suomi voittais, eikö ne viimeks voittanut joskus kasarilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu