Tuollainen ongelma. Alkaa keljuttaa kun on koneella millään ei pääse mesettele camin kera esim. live messengeriin. Olisin enemmän kuin kiitollinen jos joku auttaisi.
Pitäskö onnistua esim. Amsn:llä tai merguryn mesellä toi camittelu?
Vai onko skype ainut vaihtoehto, tosin sit pitää vastapuolellakin olla skype?
Vinkit olis tervetulleita.
Pitäskö onnistua esim. Amsn:llä tai merguryn mesellä toi camittelu?
Vai onko skype ainut vaihtoehto, tosin sit pitää vastapuolellakin olla skype?
Vinkit olis tervetulleita.
Vastaukset 16
Vanhimmat
tuolla apuja:
http://www.google.fi/search?q=messenger to mac&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=com
Tuon olisit kyllä itsekin osannut kirjoittaa...
Oon kyllä selaillu nettiä aiheesta mut ratkaisua ei ole vielä löytynyt. Ainahan voi kokeilla olisko uusia neuvoja.:)
Kiitos M$n, mesettely on rampautettu muissa käyttöympäristöissä :-(
Ilmeisesti epätoivoinen yritys saada Wintoosa näyttämään paremmalta edes jossain.
Käytä Skypeä. Se toimii eikä syrji ketään — toisin kuin mesettely…
tuon Microsoftin järjestelmällisen mustamaalaamisen ja haukkumisen. Microsoft on maailman paras firma ja sen ohjelmat maailman parhaita! Mäcit ja Linuxit on vain kateellisia halpakopioita. Hanki ittelles elämä ja oikee tietokone jossa on Windows!
Olevan todella kurja elämä.
mesekään toimi täydellisesti jos ei kaikilla vastapuolilla windowsin mese? Skype sentään toimii kaikissa tärkeimmissä käyttiksissä, jopa linuksissa..
Kiitoksia vaan vinkeistä. Skype tosiaanki ainut millä sais toimii tuon cami-jutskan. Jotkut sanoo että pitäis onnistuu amsn:llä ja mercuryllä. Entäs jos vika onkin setupeissa yms.? Tai jossain asetuksissa.
toimii luonnollisesti, mutta se käyttää AIM yhteyskäytäntöä, jota suositaan lähinnä Amerikan puolella… ks myös http://fi.wikipedia.org/wiki/IChat
Myös Gizmo5 toimii: http://gizmo5.com/pc/download/
Eikös Microsoftilla ole Messengeristä Mac versio?
se on rampautettu kevytversio. Tälle vuodelle on lupailtu oikein kamera- ja äänitukea, saas nähdä onnistuvatko "maailman parhaat ohjelmoijat" näin massiivisessa projektissa lupaustensa mukaan. Suuressa maailmassa, etenkään Amerikassa, kun tämä rampautuskiusa ei enää toimi, Maceja on liikaa ja ihmiset käyttää siellä Mikkismesen asemesta mm. AIM messengeriä.
maceja olla jo 3 prosenttia ja niihinkin asennettu winukka että pääsee niillä jotain tekeen.
Niin, mikä järjestelmä se oikein on rampa? Olisiko se se tuplahintainen rauta puolitehoisella käyttiksellä?
Kyllä mulla on windoozzi 7 ultimatte macissa mutta kerropas mitä vittua sillä roskalla tekisin. Taidan jyrätä yli, pelkkä tilantuhlaaja, kaikessa huonompi.
Soneran big boss sanoi syksyllä haastattelussa että macien markkinaosuus suomessa on "vain 10 %".
Väärin meni. Puolitehoinen rauta Windowsia tehokkaammalla käyttiksellä.
niin minä luulisin. Eihän se mitään maksa jos kokeilee. Skype toimii ainakin.
Ei toimi amsn eikä mercurylla ainakaan.