tällä palstalla kuin muutama päivässä. Kommareilla on kova kuri. Kun joku tai jotkut käski jättämään palstan niin ne myös noudatti käskyä ja hävisivät. Enää en minäkään viitsi avata tätä palstaa tulevaisuudessa kun kommarien lähdön jälkeen täällä on pelkkiä roska- ja pornoviestejä enää. Olis ollut kiva väitellä, mutta aikansa kutakin näköjään...
Niin siinä sitten kävi
Ei enää viestejä...
13330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
on kadonnut vain usko kommunistiseen ideologiaan. tiedä sitten näistä muista huuhaa jutuista. talavisodasta ja ukrainan nälänhädästä on viimeinenkin luu kaluttu-
ja porvarilehti Uuden Suomen blogeihinsa. Facebookissa hande, räntuuri ja ruumiinsyöjä-aapo ovat toistensa kavereina ja syöttäävät sinne komupropaa.
nyt on vähintään joka viides suomalainen. Kattelin kerran haulla sieltä julkkuja ja huomasin että siellä on paljon poliitikkoja ja muita julkkiksia. Ei muut kuitenkaan laita sinne omaa propaansa kuten kommarit. Siitä näyttääkin tulleen uusi kommaripalsta.
kritiikin sieto mennyt aika huonoksi. Tuolla Tiedonantajan sivuilla vielä voi kommentoida komuväitteitä. Siellä ei päästetä noita porno-miehiä tai -naisia eikä provoilijoita esille koska joka viesti moderoidaan mutta ainakaan omalla kohdallani en ole havainnut sensurointia.
Ja uskoisin puhuvani kaikkien toistenkin toverien puolesta. Syy siihen että lähdimme pois palstalta ei ollut pornossa eikä muissakaan roskaviesteissä. Kyllä ne tunnistaa jo otsikosta eikä niitä ole pakko avata. Tärkein syy lähtöömme on että tämä on väärä palsta käydä luokkataistelua tai väitellä ääriporvarien kanssa. Koska tästä ei tullut meidän omaa palstaa niin lähdimme. Ei meitä kiinnosta täällä väittely vastapuolen kanssa, vaan olisimme halunneet suunnitella ja keskustella omasta toiminnastamme ja tehtävistämme ennen sosialismiin siirtymistä. Mutta kun ei. Aina joku porvariroisto tuli pilaamaan jokaisen viestiketjun. Vanha sanonta suutari pysykööt lestissään pätee tässäkin asiassa. Koksut pysykööt koksujen palstalla, kepulaiset kepulaisten omalla jne.
Ei meidän tarkoituksena ollut tehdä tästä palstasta mitään keskinäisen kehumisen kerhoa vaikka täällä joku porvari niin väittikin. Me vain haluttiin OMA palsta OMAN toiminnan suunnitteluun. Siitä tässä kommunistien joukkopaossa palstalta oli kysymys. Saitte porvarit mitä halusitte eli me siirryttiin muualle. Onko nyt hyvä mieli kun tänne tulee enää vain muutama porno- tai muu roskakirjoitus päivittäin ja toverit ei enää kirjoita mitään? Minäkään en tämän jälkeen enää kirjoita tänne mitään mutta halusin vielä kertoa teille mistä on kysymys.
Hyvästi paskiaiset!
katsomassa sitä Tiedonantajan keskustelupalstaa ja näin siellä myös Työeläkeläisen kirjoituksia. Tällä palstalla se on vaahdonnut että kommunistit harjoittaa sensuuria, mutta mitäs nyt ajattelet kun sinunkin mielipiteet menee siellä läpi? Se siitä kommunistien sensuurista. Muutenkin se on miellyttävä ja asiallinen palsta ilman pornoa ja muuta roskaa.
sitä luokkataistelua käytte? Eikös se täällä käy paremmin kun tavoittaa opponentinkin näin helposti?
Taisi ottaa liian koville kun aina tuli komuille turpiin!
ja viimeinen pisara palstan asiallisille kirjoittajille.
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4015/page/3/reply
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4015/page/2/reply
suosittu. Sinne nähtävästi aiemmin tälle palstallekin kirjoittaneet sekalaiset kommarit siirtyivät kun siellä tosiaan ei ole vastaavia pornoviestejä eikä muutakaan politiikkaan kuulumatonta kuten tällä palstalla.
Vai "porvariroistot"!
Eiköhän se mennyt niin että aate ei kestä kriittistä kyselyä.
Valehtelusta jäi kiinni kommari viikossa ja viisi parhaana.
Valehtelu onkin keskeinen ongelmanne noin uskottavuuden kannalta ja kun uskottavuutta ei ole
kroonisen valehtelun vuoksi jää kannatuskin luonnolliselle tasolle.
Nollan kieppeille.
Meinaat ettei työläiset saisi kysellä kun heidän nimissään paskaanne jauhatte?
Aivan käsittämätön heitto!
Teidän pitäisi saada valehdella rauhassa ja työläisten taputtaa ilman puheoikeutta?
No, sellaistahan se on aina ollut punaisessa paska aatteessa, jonka perus prinsiippejä ovat
propaganda ja sensuuri.
Siitä on mukavaa että aika on ajanut ohitsenne mutta pokkana jauhatta vanhaa paskaa.
Ei meinaan ole pelkoa punaisesta aamun koitosta.
tai miten ylläpito nyt asian käsiteleekin(arvaus on, että avohoidossa olevian hullujen ja mielisairaiden takia tännekin suomi24:n on kohta pakkokirjautuminen, näin kävi myös ruotsin Passagenille joka on Eniron suomi24:ää vastaava toiminto Ruotsissa, älyltään vajaat ja tyhmemmät häiriköt aina pilaavat hyvät ilmaiset asiat).
Tässä hieman hullunsekoilua palstalta kehitysideoissa, ei todennäköisesti ole esillä pitkään...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8833979
Yllättävintä oli, että kukaan palstan "normaliälyisistä" kirjoittajista ei tajunnut ilmoittaa sairaasta toista viikkoa jatkuneesta häiriköinnistä ylläpidolle ilmoita asiattomasta viestistä kohdan kautta, jonkalainen linkki löytyy jokaisen viestin oikeasta alakulmasta.
mitä toivot? voinen kysyä? rekisteröidyt sitten rajatut vain suljetulle sisäpiirille? kakkosnelonen kuoleekin sitten siihen. omaan sisäsiittoisuuteen.
uskon notta joku tolokku hoitaa tämänkin. emme välttämättä tarvitse "nutturapäitä" tänne. tällä palstalla on vain komuilta loppunut näytöt marxin ideologiaan.
meni Passagen rekisteröitymisen takia
http://www.passagen.se/
Kommunismista, sosialsimsita sekä kapitalismista keskustelulle on aina paikka ja väliin ei oikein kukaan tiedä mikä järjestelmä lopulta on se parempi, kapitalisamihan on hiljalleen siirtymässä taas kannattamaan diktatuureja Kiinan malliin, sieltä saa paremman tuoton...
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8129231/42185608