MOTin ohjelman jälkeen on RKPn pakko vaihtaa Thorsin tilalle toinen ministeri. Muutos on välttämätön, muuten RKP on seuraavien eduskuntavaalien jälkeen historiaa.
RKP
herätys viimeinkin
391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei ole ministerin hommaan, se liian vaativa tehtävä, koska svekojen päähän ei mahdu mitään muuta kuin ruotsin pakottaminen :-)))
Thors yritti ottaa tiukempaa linjaa, vaikka on vuosikausia puolueensa tavoin pahentanut tilannetta.
Astrid yritti vierittää syyn myös aiempien hallitusten ja ministerien niskoille.
Vaalit näköjään lähestyvät...
AKKAAN Astrid siinä on ruotsalaista kieroutta kun perkele hän koittaa kerätä muka pisteitä saatta unohtaa sellaiset Astrid ei tarvis yhtään mitään pisteitä, niillä pitää sanoa heti niin kun aattelee niin kyllä perkeleet alkaa nöyrtyä, hurri kielet helvetiin, sekin Kimmo Kiljunen koskas se mies on oppinnut ääntään vieraan kielen sanat päin helevettiä katsokoot sekin ukko vaikka kullin vartta pitkin, oli se niin rumaa änkytystä hältä sen ruotsinkieli et hävettää kuunnella sellaista Kiljusenkin olis parasta halkaista kieli niin tulis suhinatkin mukaan, Kimmo Kiljunen kilju sä vaan mut muista samalla et rumasti äänät ruotsinkielen sanat, muista aina kun meet nukkumaan et miksi perkele mä en osaa ääntää ruotsinkieltä, kun sivulliset häpee ja nauraa.