tappamaan?
Pääseekö armeijassa
sotapoju
81311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
JOO!!!!
Kyllä pääsee jos armeijassaolo-aikanasi syttyy sota. Muuten et pääse. Jos olet vartiossa ja kävelytät arestilaista, joka karkaa niin tällöin voit ampua tämän ja saat vielä kuntoisuusloman. Tosin kehoitetaan ampumaan jalkoihin mutta tarkoitetaan ampumista vartaloon.
jos sa etit tuota juttua niin tassa sulle paikka muukalais legioona niilla on operaatioita afrikassa ma oon itte siel nyt ja mun komppania lahtee norsunluurannikolle toukokuussa eli jos sa tota seikkailua haet niin tervetuloa mut harkitse tarkkaan ennen kuin tulet koska taa ei oo mikaan pyhakoulu.
Loppujen lopuksi aika harva legioonalainen pääsee sitä tappamista harrastamaan sopimuksensa aikana(useimpia ei kyllä yhtään haittaa:)).
Ekan parin vuoden jälkeen pääsee toisitoimiin lähinnä rauhanturvaajana ja erinäisten alueiden vartioinnissa (esim. Ranskan Guayanassa rakettien ponkaisupaikka on hyvin tuttu paikka monelle legioonalaiselle...).
se on ihan totta et ei kaikki en makaan tunne kun muutaman kymmenen jotka on ollu tosi rahinassa mut en ma oo ollukaa taal vasta kun vahan aikaa niin en ma tieda viela laheskaan kaikkea legioonan olosta mut se ainakin on varma et afrikan keikat lisaantyy koko ajan mut jos sa oot ollu tai olet ollu taal niin ois kiva vaihtaa ajatuksia enemmankin.
Joopa joo.. "vähän aikaa" legioonassa ollutta ei kyllä lähetetä yhtään minnekään..
Tehääs pieni testi..
Millä sanoin puhuttelet esimiestäsi(vaikka caporal) kun vastaat hänelle jotain?
oui caporal tai a vos ordres caporal ja esimerkiksi 2 repissa on tyyppeja mitka lahti tournantille 2 viikkoa sen jalkeen kun castelli loppu
Tai no melkein joka viikonloppu pääsee tappamaan useita aivosoluja.