Varoitus pöllyävästä lumesta

Herra O

Missä viipyy varoitus lentävästä suolamöhnästä?
Viimeksi eilen kun pakkanen käväisi lähellä nollaa, oli etelässä huomattavasti ilkeämpi keli kuin pöllyävä lumi aiheuttaa mutta ei kuulu minkäänlaisia varoituksia.
Ihmeellistä. Tänä aamuna taas varoitettiin pöllyävästä lumesta, näkeehän sen omin silmin että pöllyää, tarviiko tuosta varoitella kun ei näköjään totaalisesti näkökykyä heikentävästä suolamöhnästäkään varoiteta.

3

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi sinua ressua

      tai kulje julkisilla jos noin paljon odottelet varoituksia typerys

      • Herra O

        En odotakaan varoituksia.
        Suhteellisuuden tajua vain


    • mr snow

      annettu koko suomeen? Ei olis ihme jos nykyisiä nörttiautoilijoita varoitettaisiin kymmenen uutisissa tuohon tyyliin?
      Kyllä tuo "pöllyävä lumi" otsikko on joskus naurattanut,kun sitä oikein valtakunnan verkossa toitotetaan,itse ajelen rekkaa työkseni ja pidän tärkeämpänä sitä että pissapoikakanisteri on täynnä suolakelejä varten! Synkällä kelillä yhtä vaarallinen kuin pöllyävä lumi,jos tuota nestettä ei löydy kanisterista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      83
      1688
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      41
      1309
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      89
      1031
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      202
      966
    5. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      71
      948
    6. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      892
    7. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      863
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      860
    9. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      814
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      789
    Aihe