Netissä yksikielisyyttä vaativien tunnelatautunut rintama taitaa koostua pelkästään netti fennoista, joihin isäpapat ovat iskostaneet ruotsalaisvihan. Toivon ainakin, että asia on niin; sillä jos nämä kiukuttelijat ovat aikuisia itsenäisesti ajattelevia ihmisiä, menetän kaiken uskoni ihmisyyteen.
Netti fennot netissä
Vellipilli
696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
menetän kohta uskoni demokratiaan ja Suomen valtioon, ellei pakkoruotsia ja suomenruotsalaisten etuoikeuksia aleta tulevina vuosina purkaa entistäkin kovemmalla kädellä.
luetella niitä kiistattomia etuoikeuksia, ja lopettaa tyhjän jauhaminen.
Mitkä suomenruotsalaisten etuoikeudet ottaisit ensimmäisenä itsellesi? Mainitse viisi kappaletta ja lajittele ne haluttavuusjärjestykseen.
Väitetylle etuoikeudelle tulee olla lähde, jotta sen todenperäisyys voidaan tarkistaa.
Mitä täällä vielä kuikuilet? Mene hakemaan niitä etuoikeuksia!
Suomi on venäjän keisarin vahvistamalla lailla kaksikielinen.suomi/ruotsi,ei venäjä.
Ruotsin kieli on rikkaus suomenkielisille. Toinen kotomainen on peruskoulussa pakollinen,joten kaikki
peruskoulun käyneet osaavat suomea,ja pelkän kansakoulun käyneet vanhukset ovat väistyvä kansanosa.
Ongelma poistuu parissakymmenessä vuodessa.
Vielä rikkaammaksi tulet, kun opiskelet romanien ja saamelaisten ja venäläisten ja somalien ja kosovolaisten kieltä.
Hophophop, nopeasti oppitunneille, että voit tarjota ambulanssipalveluita myös noilla kielivähemmistöille, kun heille tulee sappikohtaus.
Kielitaito on rikkaus, niinhän itse väitit!
Olen imarreltu, että kirjoitukseni provosoi nettihurrin tekemään kopion siitä. KIIIIITOOS!!!!!
en kykene tuottamaan itse. Kaikki kunnia sinulle.