Oluelle haiseminen

justsomeother

Olen ihastunut yhteen ja haluaisin hieman rohkasuryyppyä päivällä ottaa..
Mutta mietin, että paha hajuhan tulee vasta darrassa, sillonhan haisee ihan "viinalle" jne..
Mutta jos siis otan päivällä olutta esim. kolme tölkkiä (rupee jo mukavasti herkistämään toi määrä), niin enhän mä sitten vielä parin tunnin sisällä haise.. ? Kun eihän siis sitä ite tietenkään tunne..
Muuten tuoksun tos hyvälle / hengitys raikkaalle..
Mutta en halua että haisen hirveälle, ihan viinalle tai jotain..
AUTTAKAA PLIIS!! vaikka tyhmä juttu ja väärä osasto, niin tämä liittyy ihastukseeni : (

10

737

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joku vaan taas

      juo vaan rauhassa :D sit mässäät purkkaa just ennen tai peset hampaat, ni ei paha

    • nalle puhi

      Eikö kolme kaljaa ole vähän liikaa, et kai halua että hän huomaa sinun olevan huppelissa? =) No joo, riippuu tietenkin siitä mihin olet tottunut. En ole aivan varma, mutta kyllähän se olut saattaa hengityksessä tuoksahtaa heti kun sitä on nautittu, mutta sen kai saa peittoon jollain purukumilla tai pastillin syömisellä. Ota 1-2 pientä olutta ja hengityksenraikastinta päälle, kyllä niillä pitäisi jo alkuun päästä.

    • päiväkännitkö

      Mä olen ajatellut myös ottaa vähän tässä joku päivä, enää ei ole edes kauan aikaa lähestyä ihastusta, joten pitäisi ne kaljat pian ostaa... Missä te tapaatte? Töissä, koulussa, jossain muualla? Ota ainakin pari purkkaa sitten päälle. Niin olen ajatellut itekin.

      Ja mun mielestä aiheessa ei ole mitään vikaa, olisin voinut olla aloittaja :D

      nimim. nyt kännissä mutta päivisin en :(

      • Anonyymi

        Syö mandariinin kuoret, siihen ei kuole ja viina ei enää haise, on pahaa ja hyvää.


    • vodkaaaa

      Kuulehan, juo vodkaa, se ei haise hengityksessä.

      • somethingabout

        Piste siis menee vodkalle.
        Antakiee anteeksi. Minä oon ihan räkäjuoppo. Nytki haluttas vallan uida viinassa iha simona.
        Öitä.


    • happy little boozer

      Muista, että herrasmies sääntöihin kuuluu, että töissä ei oteta muuta kuin kirkkaita! konjakin viskin yms. juominen töissä on todella epäsopivaa, kalja on räkäjuopoille. Suosittelen 60% koskenkorvavodkaa, mahtuu pieneen taskumattiin. Eikä pahasti edes haise.

    • alkuperänen

      Erittäin iso kiitos asiallisista vastauksista!
      Nyt vaan sitten sitä ihastusta lähestymään, ja kyllä, lupaan muistaa käytöstavat!

      • Melkeintörmääjämäki

        Mutta jos se on semmoista 80 per senttistä muovipullokamaa, niin sitten se vasta haissooki nii että menee viikko tuulettaessa. Kerran muuten eräs, en siis minä,, otti semmoista yhdellä reisulla nii meinasi tulla kuolema. Että ei se haju, mutta se kaikki muu. Se pullokni jäi johonki ja huoletti, että jos pikkulapset sen vaikka löysi sieltä, niin kuinka niiden olisi käynyt, jos sattuu sitten juomaan puputupunalimpsana sitä vähänkään. Hitto.. Että ei se tämä maailma valmis ole aina, kun näinkin voi käydä...


      • Anonyymi

        Sitten kun pääset jörnimään, muista painaa paljaalla , siitä tytöt tykkää!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      112
      3687
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      310
      2590
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2160
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      43
      1951
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1709
    6. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      117
      1188
    7. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      100
      1182
    8. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      1000
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      79
      946
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      52
      932
    Aihe