Ongelma jälleen

1206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lukenut koko jutun. niin tajuaisit että siinä ei ole mitään vikaa.

"Kunnon pakkasissa moottorin automaattisammutus on tosin toiminnassa verraten harvoin. Syy siihen on yksinkertainen: Jotta polttoaineen säästössä olisi mitään järkeä, tulee tiettyjen parametrien kuten akun riittävän varaustilan ja ohjaamon halutun lämpötilan täyttyä. Ja sehän ei pohjolan pakkasissa useinkaan toteudu, edes lämpimästä tallista liikkeelle lähdettäessä."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


18+5 kirjoitti:

Ei vörki ei.
http://www.iltasanomat.fi/autot/1928015

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu