Miehelläni on todettu parkinsontauti noin 5 vuotta sitten, ikää on nyt 42 vuotta.Pystyy tekemään töitä ihan hyvin,hän on yksityisyrittäjä. Vasemmassa kädessä vapinaa ja vasemman käden myötäliikkeet on hukassa.Minua kuitenkin askarruttaa hänen päänsärkynsä.Melkein joka toinenpäivä on kovat päänsäryt ja mitkään särkylääkkeet ei meinaa auttaa.Pää on kuvattu, eikä sieltä ole löytynyt merkkejä mistään kasvaimesta.
Kysyisin onko kellään tautia sairastavalla samanlaista päänsärkyä, ja johtuuko sairaudesta? Hänellä kyllä on taipumusta mikreeniin mutta onko luonnollista,että päänsärkyä on näin usein?
Päänsärky
Huolestunut vaimo
0
857
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261730
- 1051215
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381091- 49989
- 129892
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni52887Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240858Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?73757Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55729