Vu’s Bar

maisa ja manu

Onko kukaan käynyt Emirates Towerin Vu’s Bar:ssa drinksulla ja maisemia ihailemassa? Onkohan kovinkin kallis paikka?

5

740

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vu´s bar....

      Käytiin 2 vuotta sitten Vu´s Bar:ssa ja oli kyllä tosi hieno kokemus, suosittelen ehdottomasti. Halpaa ei kyllä ollut, tarkkoja hintoja en muista enää.. Minä taisin ottaa baileysin ja mieheni jonkin paukun, hinta oli suurin piirtein 20-30e, siis yhteensä. Sieltä menimme sitten Al Dawaar pyörivään ravintolaan illalliselle, jota ehdottomasti suosittelen myös! Mutta sinne täytyy muistaa varata pöytä ja jos samana iltana käy molemmat, niin paikkojen väliseen siirtymiseen kannattaa varata reilusti aikaa, sillä silloin ainakin ruuhkat olivat melkoiset ja matka kesti reilusti yli tunnin taksilla.

    • Dubai fani

      Vu's on hieman "out"... Miten olisi illallinen ensin Karma Kafé'ssa ja sitten Neosiin The Address Downtown Burj Dubaihin??

      • maisa ja manu

        pitääkö olla hienosti pukeutunut jos menee drinksulle Neosiin?
        Onko muita korkealla olevia paikkoja, joissa voi käydä ihastelemassa maisemia, kun Burj Khalifaa ei vieläkään pääse.


      • Suleiman

      • hgkhjghjjgy
        maisa ja manu kirjoitti:

        pitääkö olla hienosti pukeutunut jos menee drinksulle Neosiin?
        Onko muita korkealla olevia paikkoja, joissa voi käydä ihastelemassa maisemia, kun Burj Khalifaa ei vieläkään pääse.

        No sortseissa et varmasti neosiin pääse, mutta ei mtn iltapukua tarvitse olla. smart casual taitaa virallinen pukukoodi olla. hienot näkymät! samoin bar44 on näkemisen arvoinen paikka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1638
    2. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      552
      1340
    3. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1340
    4. 65
      1051
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      74
      1000
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      53
      776
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      112
      765
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      77
      760
    9. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      42
      713
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      667
    Aihe