Näin lukee Tapsan kotisivujen uutisissa :
"Blogitoimittaja on kuullut ihokarvoja nostattavan, verevällä läsnäololla ja temperamentilla tulkittua, upeaa musiikkia.
Käsiin osui nimittäin vielä julkaisematon levy jota blogitoimittaja ryhtyi ahnaasti kuuntelemaan.
Levy sisältää venäjän ja suomen kielellä laulettuja venäläisiä klassikkokappaleita.
Levyn kannen tekstit on kirjoitettu kyrillisellä kirjaimistolla jota blogitoimittaja ei hallitse, kuten ei ikävä kyllä myöskään hallitse venäjän kieltä.
Venäjää ei tosin osaa Tapani Kansakaan, mutta tulkinnan päälle laulajamme ymmärtää! Levyä kuunnellessa havahtuu tämän löytäneensä sielunmaisemansa venäläisestä musiikista.
Levy julkaistaan ensi kuussa Pietarissa.
Mahdollisesti levyn musiikkia tullaan esittämään syksyllä konserttikiertueellakin.
Tapani Kansaa on pyydetty mukaan toisellekin konserttikiertueelle.
Näillä näkymin syksystä tulee vireä ja vilkas."
JEE! Vähänkö on mahtavaa ! :D Tuo levy täytyy saada kyllä kuunneltavaksi sitten kun se julkaistaan ja loistava uutinen tuo syksyn konserttikietuekkin/ kiertueetkin :D
Konserttikiertuetta luvassa syksyllä :D
7
301
Vastaukset
- r.moore
Toivottavasti levy julkaistaan myös Suomessa. Olisi vähän niin kuin pakko saada meidänkin kuulla Tapsan nämä tulkinnat. Kovasti odottamisiin...
- OK.
Varmasti huiman hienoa kuunneltavaa ne tapsan tulkinnat sillä levyllä. Toivotaan tosiaan ,että levyä saisi Suomestakin ostettua tai vaikka netistä ladattua ne biisit.
- OK.
OK. kirjoitti:
Varmasti huiman hienoa kuunneltavaa ne tapsan tulkinnat sillä levyllä. Toivotaan tosiaan ,että levyä saisi Suomestakin ostettua tai vaikka netistä ladattua ne biisit.
Niin ja nuo konserttikiertueet ovat varmasti myös houkuttelevia. Odotan jo syksyä , vaikka vielä ei ole tullut kesäkään.
- Ennustus vaan
OK. kirjoitti:
Niin ja nuo konserttikiertueet ovat varmasti myös houkuttelevia. Odotan jo syksyä , vaikka vielä ei ole tullut kesäkään.
Taitaa olla hoidossa syksyllä......
Joo, täytyy toivoa ,että se levy tulis myyntiin Suomessakin. Innolla odotan sen levyn julkaisua ,että pääsis niitä Tapsan tulkintoja kuulemaan ja noita konsertteja kanssa ! :)
- Joku vaan
MAGEETA! :-D Nyt vaan odottelemaan sekä levyä ,että konserttikiertuetta !
- Kuka mikä ken
IHGUU!!! WAUUUU!!! OOn hurmosfani ja kohta repeeeen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1968962
- 114718
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523740Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043106Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952762Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62538Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121918- 441485
Golffarit kehityksen jarruna
Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino131469Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos691333