PYSTYYKÖ

Minulla itsellä on OP:SSA tili
muttta pitäisi saada pikaisesti Nordean tilille rahaa ..
Eli onnistuuko Nordean tilille laitto vaikka itsellä ei ole siellä tiliä?
Jos menen huomennna Nordean konttoriin asioimaan...
Kiitos vastauksistanne etukäteen
5261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sinulla on rahaa kourassa kun sinne Nordeaan menet.
Lisäksi saattavat kysyä mistä rahat ovat peräisin ja millä tarkoituksella niitä kyseiselle tilille laitat?

Äänestä

siirtäisitkö netissä op:stä Nordeaan,
maksaisitko Nordeassa vaikka asunnon hinnan kauppakirjojen teon yhteydessä
ja siksi tarvitsisit rahaa,

oli niin tai näin, vastaukseni on jo myöhässä.
MUTTA sinun pitää soittaa paikalliseen Nordeaan ja pyytää perustamaan tili ja kysyt sitten sen numerot ja siirrät, mutta silloin se on vasta yön jälkeen tililläsi.
(mutta kirjoita oikeat numerot !

Heti saat siirretty' vain kun otat pankkishekkin op ja vieet kädessä nordean

.

Äänestä
  • Muistan joskus kyselleeni vastaavaa asiaa puhelinpankista. Onnistuu saman päivän aikana tehtävä pikasiirtokin, mutta maksaa sen verran, että ei kannata pikkusummien ollessa kyseessä. Vaatii siis pankin asiakaspalvelijan toimenpiteitä.

    Äänestä

  • saman päivänä kirjoitti:

    Muistan joskus kyselleeni vastaavaa asiaa puhelinpankista. Onnistuu saman päivän aikana tehtävä pikasiirtokin, mutta maksaa sen verran, että ei kannata pikkusummien ollessa kyseessä. Vaatii siis pankin asiakaspalvelijan toimenpiteitä.

    Jos kerran kysyjällä on Nordean konttori niin lähellä että hän pystyy sinne itse menemään (kuten aloitusviestistä käy hyvin ilmi), niin mitä ihmeen pikasiirtoa tarvitaan???

    Sen kun kävelee sinne Nordean konttoriin rahat kädessään ja tilinumero paperilapulla ja sanoo joko a) haluaisin tallettaa rahaa tälle tilille (onnistui takavuosina; nykyään ei luultavasti enää) tai b) haluaisin maksaa laskun tälle tilille (onnistuu takuuvarmasti). Palvelumaksua menee joitakin euroja, kuten konttorissa tapahtuvasta maksuliikenteestä aina.

    Äänestä

  • Eiköhän kyse ollut tuossa siitä että se Nordean tili, jolle sitä rahaa pitää saada, kuuluu kysyjän jollekin ystävälle tai sukulaiselle.

    Sinä puhut nyt aidanseipäistä kun muut puhuvat aidasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka tietää kirjoitti:

Minulla itsellä on OP:SSA tili
muttta pitäisi saada pikaisesti Nordean tilille rahaa ..
Eli onnistuuko Nordean tilille laitto vaikka itsellä ei ole siellä tiliä?
Jos menen huomennna Nordean konttoriin asioimaan...
Kiitos vastauksistanne etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu