Olen pannut merkille, että amerikkalaiset neokonservatiivit ja ns. maltilliset muslimit uskovat, että islamin on mahdollista muuttua väkivallattomaksi.
Islamin uudistaminen väkivallattomaksi on kunnioitettava, mutta epärealistinen tavoite. Epärealistinen tavoite se on, koska väkivalta ja alistaminen ovat oleellinen osa islamia ja sen historiaa. Jos ne ottaa siitä pois, jäljelle ei jää juuri mitään.
Kuten ex-muslimien faithfreedom -sivusto sen sanoo, islamia "ei voi uudistaa, mutta sen voi kitkeä juuriltaan. Sitä ei voi muokata mutta sen voi murskata. Se on joustamaton mutta hauras. Siksi Muhammad ei voinut sietää sen kritisoimista. Islamin kitkemiseksi juuriltaan meidän tarvitsee vain kertoa totuus. Se on niin yksinkertaista. Aiemmin se ei ollut mahdollista, mutta Internetin avulla nyt se on. Tämän uskon järjettömyys on niin päivänselvää, että sitä on vaikea uskoa. Tarvitsee vain lukea Koraania."
Meidän länsimaalaisen kulttuurin puolustajien tulee kertoa totuus islamista, avattava ihmisten silmät - muslimien ja heidän tukijoidensa vastustuksesta välittämättä.
Islamin uudistaminen väkivallattomaksi on kunnioitettava, mutta epärealistinen tavoite. Epärealistinen tavoite se on, koska väkivalta ja alistaminen ovat oleellinen osa islamia ja sen historiaa. Jos ne ottaa siitä pois, jäljelle ei jää juuri mitään.
Kuten ex-muslimien faithfreedom -sivusto sen sanoo, islamia "ei voi uudistaa, mutta sen voi kitkeä juuriltaan. Sitä ei voi muokata mutta sen voi murskata. Se on joustamaton mutta hauras. Siksi Muhammad ei voinut sietää sen kritisoimista. Islamin kitkemiseksi juuriltaan meidän tarvitsee vain kertoa totuus. Se on niin yksinkertaista. Aiemmin se ei ollut mahdollista, mutta Internetin avulla nyt se on. Tämän uskon järjettömyys on niin päivänselvää, että sitä on vaikea uskoa. Tarvitsee vain lukea Koraania."
Meidän länsimaalaisen kulttuurin puolustajien tulee kertoa totuus islamista, avattava ihmisten silmät - muslimien ja heidän tukijoidensa vastustuksesta välittämättä.
Vastaukset 24
Vanhimmat
on se, etta islamiin houkuttelee alamaailman ihmisia se, etta kuka tahansa kuolanaama saa virkapaikan
eli mullahin paikan, ja kouluttamatonkin saa alaisia ja palkan, eika tarte tarttua tyohon itse.
Toinen juttu on ne uhkailut, soka on tyypillista mafiajarjest oille. Tama vaan sattuu olemaan se mother-mafia, eli ummah. Eiko ole mahtavaa olla sossumafian jasen jossa 'jumala' on tukemassa...?
Se on vahan kuin ketjukirje saarnajan paikka.
islamissa kaikki (muka kaannnynaisetkin) saaavat mulahin paikan kaitsemaan kaannynnaisia ja saa ne komennukseensa. Kuvittele esim tammea. Hanellla on liuta 'noyria' orjia jotka hieman sormea koukistamalla tai osoittamalla kieriskelevat maassa saadakseen syntinsa anteeksi ja ne neitsyet ja vahan kottiakin.
Suomen valtio on tullut allalhia vastaan antamalla leipaa,asuntoja ,vaimoja ja perhesidonaisia ja .
Niin kauan allalhila pyyhkii hyvin kun humanistit ovat vallankahvassa ja kansa pidetaan varjossa olvilla
ja sossushekilla.
3 moooses 19,19
Minulta kysytään usein, miksi lähdin islamista. Monille muslimeille sellaista vaihtoehtoa ei ole edes olemassa. He ajattelevat mieluummin, että ne, jotka jättävät islamin ovat maksettuja juutalaisia agentteja kuin että on olemassa ihmisiä, jotka mieluummin haluavat pidättää itsellään oikeuden ajatella itse, tai että jotkut heistä saattavat jopa ajatella, että islam ei ole heitä varten. Tässä ovat syyni.
Vielä muutama vuosi sitten ajattelin, että uskoni islamiin ei perustunut sokeaan matkimiseen, vaan pikemminkin se oli tulos vuosien tutkimuksista ja työn tuloksista. Se asia, että olin lukenut monia kirjoja islamista, kirjoja joiden sisältämät ajatukset hyväksyin, vakautti minua: olin löytänyt totuuden. Kaikki minun puolueelliset tutkimukset vahvistivat uskoani. Aivan kuten muutkin muslimit uskoin, että oppiakseen jostakin, on mentävä lähteelle. Tietenkin islamin lähde on Koraani ja muslimioppineiden kirjoittamat kirjat. Siten en nähnyt mitään tarvetta etsiä muualta löytääkseni totuuden, koska olin varma, että olin jo löytänyt sen. Kuten muslimit sanovat “Talabe ilm ba’d az wossule ma’loom mazmoom” (On typerää etsiä tietoa, kun sen on jo löytänyt).
Selvää on, että tämä on typerä idea. Mitä, jos me haluaisimme löytää totuuden tietystä vaarallisesta kultista? Riittääkö, että hyväksymme sen, mitä kultin johtaja ja hänen vannoutuneet kannattajansa sanovat? Eikö olisi viisasta laajentaa tutkimustamme, ja kuunnella mitä muut ihmiset ovat mieltä? Lähteelle meneminen on järkevää ainoastaan tieteellisessä tutkimuksessa, koska tiedemiehet eivät ole "uskovia". He eivät sano jotain, koska heillä on sokea usko. Tiedemiehet analysoivat kriittisesti todisteita. Se on erittäin kaukana uskonnollisesta lähestymistavasta, joka perustuu yksinomaan uskoon ja luottamukseen.
Luullakseni tutustumiseni länsimaisiin arvoihin teki minusta ymmärtäväisemmän ja kasvatti ruokahaluani demokratiaan, vapaaseen ajatteluun, ihmisoikeuksiin, tasa-arvoon jne. Kun luin Koraanin uudestaan, törmäsin ohjeisiin, jotka eivät olleet samalla tasolla löytämieni uusien, humanististen arvojen kanssa. Ahdistuin ja tunsin oloni hyvin epämukavaksi lukiessani tämän kaltaisia opetuksia:
* Pyhä Koraani 3.90:
http://www.usc.edu/dept/MSA/quran/003.qmt.html#003.090
>>>Mutta ne, jotka hylkäävät Uskon sen jälkeen, kun he ovat sen vastaanottaneet ja menevät sitten lisäten uhmaansa Uskoa kohtaan, -Ei koskaan tule heidän katumuksensa hyväksytyksi; koska he ovat niitä, jotka ovat eksyneet.>Sellaisten, jotka Allahin uskon vastaanottamisen jälkeen julkilausuvat Epäuskoa – paitsi pakotettuna, hänen sydämensä edelleen vankkana uskosta – mutta sellaisten, joiden rinnat ovat avoinna Epäuskolle, sellaisten on Allahin viha, ja heidän on hirvittävä rangaistus.">Kuulin Profeetan sanovan: "Viimeisinä päivinä (Maailman) nuoria ihmisiä esiintyy typerine ajatuksineen ja ideoineen. He puhuvat hyvin, mutta he etääntyvät Islamista 'kuten nuoli, joka matkaa päinvastaiseen suuntaan', heidän uskonsa ei ylitä heidän kurkkuansa. Joten, missä tahansa näet heitä, tapa heidät, koska heidän tappajilleen on luvassa palkkio päivänä, jolloin tapahtuu henkiin herättäminen."
Sahih Bukhari Volume 4, Book 52, Number 260:
http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamentals/hadithsunnah/bukhari/052.sbt.html#004.052.260
>>>Ali poltti muutamia ihmisiä ja tämä uutinen tavoitti Ibn 'Abbas:n, joka sanoi, "Jos minä olisin ollut hän, en olisi polttanut heitä, kuten Profeetta sanoi, 'Älä rankaise (ketä tahansa) Allahin Rangaistuksella'. Ei epäilystäkään, sillä Profeetta sanoi: 'Jos kuka tahansa (muslimi) hylkää uskontonsa, tapa hänet' " >Kahdeksan miestä 'Ukil heimosta tuli Profeetan luo. He havaitsivat Medinan ilmaston epäsoveliaaksi. Joten he pyysivät Allahin Apostolilta maitoa. Allahin Apostoli sanoi, "Minä suosittelen, että seuraisitte kamelien laumaa." Siispä he menivät ja joivat kamelin maitoa ja ureaa (lääkkeenä), kunnes heistä tuli terveitä ja lihavia. Sitten he tappoivat paimenen ja ajoivat kamelit pois, ja heistä tuli uskottomia - sen jälkeen, kun he ensin olivat olleet muslimeita. Kun Profeetta oli saanut tästä ilmoituksen, hän lähetti joukon miehiä takaa-ajoon, ja ennen kuin aurinko nousi korkealle, heidät tuotiin, ja heidän kätensä ja jalkansa hakattiin poikki. Sitten hän pyysi nauloja, jotka kuumennettiin ja työnnettiin heidän silmiinsä, ja heidät jätettiin Harraan (aavikko Medinassa). He pyysivät vettä, eikä heidän tehdessään kuolemaa kukaan antanut heille vettä.>Kertoi Aisha, Ummul Mu'minin:
Allahin Apostoli(rauha_hänen_ylleen). Sano: Sen muslimimiehen, joka todistaa ettei ole muita jumalia kuin Allah ja että Muhammed on Allahin Apostoli, verta ei pidä laillisti vuodattaa paitsi vain kolmesta syystä: ihminen, joka syyllistyi haureuteen avioliiton solmimisen jälkeen, missä tapauksessa hänet tulee kivittää; se joka tulee taistelemaan Allahin ja hänen Apostolinsa kanssa, missä tapauksessa hänet tulee tappaa tai ristiinnaulita tai maastakarkoittaa; tai se joka tekee murhan, mistä hänet tulee tappaa.>Kertoi Abdullah Ibn Abbas:
Sokealla miehellä oli orja-äiti, jolla oli tapana solvata Profeettaa(rauha_hänen_ylleen) ja kritisoida häntä. Mies kielsi naista, mutta tämä ei lopettanut. Mies nuhteli häntä, mutta tämä ei luopunut tavastaan. Yhtenä yönä nainen aloitti Profeetan(rauha_hänen_ylleen) panettelun ja solvasi tätä. Jolloin mies otti tikarin, laittoi sen raskaan olevan naisen vatsalle, painoi sitä, ja tappoi hänet. Lapsi joka tuli äidin jalkojen välistä oli likaantunut verestä, joka oli siellä. Kun aamu tuli, Profeetta(rauha_hänen_ylleen) sai ilmoituksen tapauksesta.
Hän kokosi ihmiset ja sanoi: Minä vannotan Allahin kautta tätä miestä, joka on tehnyt tämän teon ja minä vannotan häntä minun oikeudellani häneen, että hänen pitäisi nousta ylös. Hyppien ihmisten niskojen päällä ja täristen mies nousi ylös.
Hän istui Profeetan(rauha_hänen_ylleen) eteen ja sanoi: Allahin Apostoli! Minä olen hänen herransa; hänellä oli tapana solvata sinua ja kritisoida sinua. Minä kielsin häntä, muta hän ei lopettanut, ja minä nuhtelin häntä, mutta hän ei luopunut tavastaan. Minulla on häneltä kaksi poikaa kuin helmiä, ja hän oli minun seuranani. Viime yönä hän alkoi solvata ja kritisoida sinua. Joten otin tikarin, laitoin sen hänen vatsalleen ja painoin sitä, kunnes tapoin hänet.
Sen jälkeen Profeetta(rauha_hänen_ylleen) sanoi: Oi todistakaa, mitään kostotoimenpidettä hänen verestään ei ole maksettava.>Ei ole laillista teille (naida enempää) naisia tämän jälkeen, eikä vaihtaa heitä (muihin) vaimoihin, vaikkakin heidän kauneutensa vetää teitä puoleensa, paitsi ne, jotka teidän oikea kätenne omistaa (jalkavaimoina): ja Allah tarkkailee kaikkea".
Toisen ihmisen tappaneen miehen armahtaminen vain siksi, että tämä sanoi naisen loukanneen Muhammedia ei ole hyväksyttävää. Mitä, jos mies valehteli välttääkseen rangaistuksen? Mitä tämä tarina kertoo Muhammedin oikeudentajusta? Kuvittele, kuinka moni aviomies on välttänyt rangaistuksen vaimonsa taposta syyttämällä näitä Jumalanpilkasta viimeksi kuluneen 1400 vuoden aikana, ja tämä hadith on päästänyt heidät livistämään.
Tässä on toinen:
Sunan Abu-Dawud Book 38, Number 4349
http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamentals/hadithsunnah/abudawud/038.sat.html#038.4349
>>>Kertoi Ali ibn AbuTalib:
Juutalaisnainen tapasi solvata Profeettaa(rauha_hänen_ylleen) ja kritisoida häntä. Mies kuristi häntä kunnes tämä kuoli. Allahin Apostoli(rauha_hänen_ylleen) julisti, ettei naisen verestä vaadittu korvauksia.>Kertoi Abdullah ibn Abbas:
Koraanin jae -"Rangaistus niille, jotka käyvät sotaa Allahia ja Hänen Apostoliaan vastaan ja taistelevat väellä ja voimalla pahankurisuuttaan, kaikkialla on teloitus, tai ristiinnaulitseminen, tai käsien ja jalkojen katkaiseminen vastakkaisilta puolilta tai maastakarkoitus…kaikkein armeliain" - oli paljastettu monijumalaisille. Jos joku heistä katuu ennen pidätystään, se ei estä häntä saamasta määrättyä rangaistustaan, jonka hän ansaitsee".>Kertoi Atiyyah al-Qurazi:
Olin Banu Qurayzah vankien joukossa. He (komppaniat) tutkivat meidät, ja ne, joille oli alkanut kasvamaan karvoitusta, tapettiin, ja ne joille ei vielä ollut, heitä ei tapettu. Minä olin niiden joukossa, joille karvoitus ei ollut vielä kasvanut.
Seuraava kertomus on myös shokkeeraava:
Sunan Abu-Dawud Book 38, Number 4396
http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamentals/hadithsunnah/abudawud/038.sat.html#038.4396
>>>Kertoi Jabir ibn Abdullah:
Varas tuotiin Profeetan(rauha_hänen_ylleen) eteen. Hän sanoi: Tappakaa hänet. Ihmiset sanoivat: Hän on tehnyt varkauden, Allahin Apostoli! Sitten hän sanoi: Hakatkaa hänen kätensä irti. Joten hänen (oikea) kätensä hakattiin irti. Hänet tuotiin toisen kerran ja hän sanoi: Tappakaa hänet. Ihmiset sanoivat: Hän on tehnyt varkauden, Allahin Apostoli! Sitten hän sanoi: Hakatkaa hänen jalkansa irti. Joten hänen (vasen) jalkansa hakattiin irti. Hänet tuotiin kolmannen kerran ja hän sanoi: Tappakaa hänet. Ihmiset sanoivat: Hän on tehnyt varkauden, Allahin Apostoli! Sitten hän sanoi: Hakatkaa hänen kätensä irti. Joten hänen (vasen) kätensä hakattiin irti. Hänet tuotiin neljännen kerran ja hän sanoi: Tappakaa hänet. Ihmiset sanoivat: Hän on tehnyt varkauden, Allahin Apostoli! Sitten hän sanoi: Hakatkaa hänen jalkansa irti. Joten hänen (oikea) jalkansa hakattiin irti.
Hänet tuotiin viidennen kerran ja hän sanoi: Tappakaa hänet
Joten me veimme hänet pois ja tapoimme hänet. Sitten me raahasimme hänet ja heitimme hänet kaivoon ja heitimme hänen päälleen kiviä.>Te ette löydä yhtään Allahiin ja Viimeiseen päivään uskovaa ihmistä solmimassa ystävyyttä heidän kanssa, jotka vastustavat Allahia ja hänen Lähettilästään.>Oi te uskovaiset! Älkää ottako ystäviksenne ketään uskontonne ulkopuolelta, sillä he eivät epäonnistu tehdessään parhaansa teidän korruptoimisessa. He halajavat teidän vakavaa vahingoittamista. Viha on jo esiintynyt heidän suissaan, mutta mitä heidän rintansa kätkee, on paljon pahempaa. Tosiaan. Me olemme tehneet selväksi teille säkeet, jos te ymmärrätte. Katso! Te olette niitä, jotka rakastatte heitä, mutta he eivät rakasta teitä, ja jos te uskotte kaikkiin Kirjoituksiin[Tawraat, Injeel, Qur'an]. Ja kun te tapaatte heidät, he sanovat: 'Me uskomme.' Mutta kun he ovat yksin, he purevat kynsiään raivoissaan teitä vastaan. Sano: 'Sortukaa perikatoon raivossanne. Varmasti Allah tietää, mitä on rinnoissa (kaikki salaisuudet)'. Jos teille käy hyvin, se surettaa heitä, mutta jos jokin paha valtaa teidät, he iloitsevat siitä…>Oi te, jotka uskotte! Älkää ottako juutalaisia ja kristittyjä ystäviksenne, he eivät ole muuta kuin ystäviä toisilleen…
Monet muslimit, jotka muuttavat ei-muslimi-valtioihin, vastaanotetaan avoimin käsivarsin. Monet heistä lähtevät mukaan politiikkaan ja heistä tulee osa päättäjistöä. Me emme kärsi syrjintää ei-islamilaisissa maissa. Mutta katso, kuinka meidän pyhä profeettamme käskee meitä käsittelemään ei-muslimeita, kun me olemme enemmistö:
*Pyhä Koraani 9.29:
http://www.usc.edu/dept/MSA/quran/009.qmt.html#009.029
>>>Taistele heitä vastaan, jotka eivät usko Allahiin eivätkä Viimeiseen päivään, eivätkä pidä kiellettynä sitä, minkä Allah ja hänen lähettiläänsä kielsivät, eivätkä tunnusta Totuuden uskontoa, (vaikka he olisivat) Kirjan Kansaa, kunnes he maksavat Jizyan suostuvaisesti alistumalla, ja tuntevat itsensä kukistetuiksi.>Ei ole soveliasta Profeetan, eikä niiden jotka uskovat, kysyä Allahin anteeksiantoa mushrikeenista [pakanuudesta], vaikka se olisi sukulaisten puolesta, sen jälkeen, kun on tullut heille selväksi, että he ovat Tulen asukkaita (koska he kuolivat uskottomuuden tilassa).
Kaikesta huolimatta, oikea islam ei ole se mitä filosofit ja mystikot ovat tarkoittaneet, vaan se mitä on Koraanissa ja se islam on fundamentalistien ja terroristien islam. Oikea islam on islam, joka alistaa naisia, joka antaa miesten hakata vaimonsa, joka säätää veron uskonnollisille vähemmistöille, joka haluaa dominoida maailmaa alistamalla kaikki ei-muslimit, joka huutaa Jihadia ja tappaa ei-uskovaiset, kunnes islamista tulee ainoa valtauskonto Maailmassa.
Minun islamin vastaisuuteni ei perustu muslimien pahoihin tekoihin, vaan sen pyhän kirjan pahoihin opetuksiin ja sen perustajan pahoihin opetuksiin. Monet muslimien suorittamista julmuuksista ja katalista väkivallanteoista läpi vuosisatojen ovat olleet Koraanin ja Sunnien inspiroimia.
Siksi minä tuomitsen ISLAMIN muslimien pahojen tekojen vuoksi. Kaikki yritykset humanisoida islamia ovat ajan hukkaa. Kaiken reformin este on Koraani itse. Vihollinen on islam ja se on hyökkäysteni kohde. Minä teen sen huolimatta siitä, että olen tietoinen siitä, että minusta on tullut fanaattisten muslimien vihan magneetti ja minun oma elämäni voi olla vaarassa.
Kaikesta huolimatta tiedän, että kitkemällä islamin juurineen me voimme pelastaa Maailman vaaralliselta katastrofilta, joka muutoin väijyy päällämme ja pystyy aiheuttamaan enemmän tuhoa kuin I ja II Maailmansota yhdessä. Islamin juurineen kitkeminen merkitsee rauhan palauttamista ihmiskuntaan ja sivilisaatioon, demokratiaa ja kukoistusta muslimimaailmaan.
Ali Sina
-Suomentanut Jake Waits
http://www.faithfreedom.org/Articles/sina/why_i_left_islam.htm
,Jake olet ollut muslimi ja tutustunut länsimaisiin arvoihin vasta myöhemmin.Olisin hyvin yllättynyt.
Olen siis vain suomentanut tuon ex.muslimin yllä olevan kirjoituksen.
olisi ollut yllätys :D Vähänkuin,jos Pro Western olisi intialainen hindu :D
http://torahcode.us/torah_codes/ishmael/ishmael1.shtml
http://britam.org/
http://mahomettube.com/
http://www.truthtube.tv/
http://www.balaams-ass.com/alhaj/yitha.htm
:)
Olen valmistelemassa islamvastaista sivustoa. Saanko lainata tätä suomennostani sivuillani?
Kannattaa kuulua voittajiin, kun uutta Eurooppaa rakennetaan puolikuun tunnusten alla. Kun muslimien määrä Euroopassa ylittää tietyn kriittisen prosenttiluvun, alkaa joukkokääntyminen islamiin joka koskee tämän palstan kirjoittajienkin lapsia ja lastenlapsia. He eivät enää kuulu teille, vaan Euroopan huomispäivälle, uudelle al-Andalusille.
Kun Euroopasta (ja Venäjästä) on tullut osa ummaa, on vain ajan kysymys milloin Intia, Kaakkois- ja Itä-Aasia sekä Saharan eteläpuolinen Afrikka kääntyvät. Silloin Amerikan mannerkin ymmärtää yhtyä maailman kaikkien kansojen islamilaiseen yhteisöön. Näin huipentuu lopulta globalisaatio, toteutuu maailmanhallitus. Suuri missio, hyvän sanoman jihad, joka alkoi Arabian niemimaalta liki 1400 vuotta sitten, saavuttaa tavoitteensa. Siihen kuluu vielä muutama vuosisata, mutta ei sen kauempaa.
islamista tulee tiedottaa ja sen kaikista,epäkohdista,kuten Muhammedin elämä, sharia-lain epäoikeuden- mukaisuudet ja julmuudet,islamistiryhmät jne,jne.Mutta miten saamme lehdistön tietoiseksi islamin brutaalista luonteesta ja sen informoimaan kansaa. Ehkä kannattaisi aloittaa vaikka informoimalla Uskontojen Uhrit ry. :tä ja se voisi informoida edelleen ,lehdistölle.
ja yola tulenpatsaassa,halkaisi kallion josta tuli vuolas vesi (on vielakin paikoilaan) ja se kallio on kukkulan huipulla!
-se on niin mahtava asia etta oikeat israelilaiset eivat sita koskaan unohda! isat ovat muistuttaneet siita
lapsiaan sukupolvesta toiseen, siksi he odottavat hanen tulemistaa koska han lupasi sen, ja antoi viela
ajan ja kartan, joka on viela tarkempi kuin atlas tai cbs!
Ja muistakaa; mannaa ei satanut sapattina!
Israelia mina tuen ja kehoitan muitakin avaamaan silmansa! -vaikka ete paasisikaan israelilaiseksi, niin tukekaa heita! Ne 144000 ovat israelilaisia, valittuja jaakobin jokaisesta sukukunasta! he tulevat olemaan niiita Jumalan enkeleita jotka ohjaavat ihmistenelamaa taivaasta kasin!
-pida varasi jo etukateen! .silla Jumala on kirjoittanut nimensa heihin!
daniel lienee jo kanssamme. Mutta eri nimella.
ojentaa suomi indifeleille. Ettei han tekisi turhaa eksytystyota. heille on sopivat paikat jo tuolla puolen.
oikeita muslimeja eo voi kannytttaa. Syyna on Suura 8,17 ja peloitteet.
Muslimit pelkaavat ummahia =(toisiaan) enemman kuin Jumalaa.
muslimien kaantymiselle on etta mullahit eivat paasta tulolahteitaan ja alaisiaan karkuun.
Muslimit uskovat orjavoimaan, eivat Jumalaan.
Ja rosvojoukolla on suuremmat mahdollisuudet kuin pikkurosvolla
Edelleen kaikkien syntien salliminen ja anteeksiantaminen houkuttelee islaminuskoon.
Paljon muitakin esteita on kuten hadits =(perinnaistavat ynm.)
Taas Israeli Jumala kielkaa jyrkasti ottamasta varastettua tai ryostettya tavaraa.
-edes sotasaalista.
Jesaja 53,12
jotka kaikki moderneja ihmisiä ja ovat tehneet saman Koraanille kuin kristityt paljolti Raamatulle, eli eivät huomioi mitään negatiivista. Esim yksi huomioi vain kohdan, että pitää tehdä hyviä tekoja ja jumalan, hän vihasi perinteistä islamia ja arabeja (oli itse intialainen) ja sanoi,että kaikkein ällöttävintä on kun Lähi-Idästä tulee saarnaajia,jotka sanovat tuntevansa oikean islamin ja mitä kuvottavaa he sitten kertovat.Mutta sen mitä he kertovat me taidamme tällä palstalla hyvin tietää...:)
On oikeasti olemassa paljon sellaisia muslimeja, jotka luulevat islamin olevan rauhan uskonto, koska eivät tiedä islamin heille asettamista velvotteista.
yksi niistä taisi tietää mitä on meneillään sanoi, että jos kertoo mihin muut islamilaiset uskoo, en enää haluaisi tavata ja sitten se sanoi, että nämä Suomessa olevat muslimit tulevat vielä yrittämään päästä valtaan, en ymmärtänyt luulin,että se on vähän sama kuin katolinen maailmanvalloitus.
PERUSTAT DEMOKRATIAN, ja annat kaikille aanioikeuden. (olet itse aaantenlaskijana)
-tietenkin olet myos yhteisen kassan haltija)
-sitten perustat mieleisiasi wirkoja, valitset mieleisesi henkilot ja maksat palkan yhteisesta kassasta.
-sidot kaikki ihmiset nippuihin , (matteus 13,30)
-josta eivat suostu nippuihin, kiellat yhteisen sossutuen.. (samalla estat heidan omatominnan)
-ajat erimieliset alkoholiin, seksiin ja huumeisiin.(-paa-asia etta he eivat paase oikeaan raamatunopetukseen ja ymmarrykseen)
-sitten hankit ulkomailta palkattuia aanestajia ja asetat ne wirkoihin.
-estat ihmiksia ajattelemasta. (pian he ovat elavia zombioita)
-sitten teet onat lakisi..ja panet jees-zombiot aanestamaan asian puoesta.
-keksit rassismin ja natsikortin. syytat siiita alsuasukkaita.. jne.