Maahanmuuttaja paras lääkäri Ruotsissa

3100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Liittyykö jotenkin lukutaidottomiin somaleihin, joita tänne työvoimareserviksi hankitaan?

Äänestä
  • Ei. Jos Thors olisi viisas niin puhuisi hän "osaavan ulkomaisen työvoiman" hankkimisesta.

    Äänestä

  • Lääkäreiden käsialahan on tunnetusti sekavaa. Kirjoitustaidottoman somalin tms. kulttuurinrikastajan käsiala olisi varmasti myöskin persoonallinen.

    Onhan tämäkin jo jotain?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Thors oikeassa? kirjoitti:

http://www.thenews.pl/international/artykul125681_pole-named-best-doctor-in-sweden.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu