SDP ja Katainenkin on sitä mieltä että pääomatuloveroa pitää nostaa valtion talouden paikkaamiseksi, vapaaehtoisten eläkevakuutusten hyöty romahtaa.
Siinä meni eläkkeet
2
632
Vastaukset
- yxäxä
että Italiassa eläkerahastot ovat vaikeuksissa eläkkeiden maksamisen kanssa, kun rahat loppuu.
Kohta se on meilläkin sama.
Olenkin ihmetellyt, että miten eläke varat on oikein sijoitettu, kun niiden varaan voidaan pudottaa suuri osa työikäisestä väestöstä, niinkuin raha puussa kasvaisi.
Tottakai eläkevarojen sijoitustulot pienenevät, kun koko maailman talouselämä taantuu ja lakkaa tuottamasta.
Siinä on sitten se eläkkeellä olon autuus !!- palttoonnappi
keväällä kyseltiin maikkarin 45 min ohjelmas minne ilmarinen hävitti 20 miljardii ???
siihen vastausta saamatta.
rötös herrat kuriin !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.693254Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291058
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6885- 84879
- 34810