Haluton mies...

apua-auta

Moikka vaan kaikille, ja kiitoksia jo etukäteen, kun olette viitsineet vilkaista tätä tekstiä. Mulla on tosi surullinen ongelma, enkä oikeen tiedä, mitä voisin tehdä sille.

Olen 25-vuotias nuori nainen ja mieheni on 30-vuotias. Olemme seurustelleet kolmisen vuotta. Ongelmana on miehen haluttomuus. Se alkoi joku puolitoistvuotta sitten ja on pahentunut entisestään..
Olen yrittänyt kaikkeni, mutta toinen ei vaan innostu... Nyt minulla on ollut ns. kuiva kausi, koska jostain syystä olen alkanut tuntemaan itseni kovin vastemieliseksi ja seksi jopa kuvottaa minua...tunnen oloni todella likaiseksi.. Mistähän sekin johtuu.. Olen aina ollut todella viriili ja kokeilunhaluinen... Voisiko syynä olla mieheni haluttomuus... En vain tunne itseäni halutuksi, enkä tosin voi sanoa, että kiihottuisin kovinkaan helposti miehenikään puuhista, sillä hän ei yritä... Olemme loukussa...

Mitä ihmettä voi tehdä asialle, jonka pitäisi tulla luonnostaan, eikä väkisin...miten saan taas liekkimme syttymään? Olemme puhuneet asiasta paljon, muttei mieheni osaa sanoa syytä...ei vaan huvita... On tosi pelottava ajatus, että jos kolmen vuoden jälkeen ei huvita seksi kumppaninsa kanssa, niin entäs sitten kymmenen vuoden päästä?
Miksi kaikki hyvä loppuu aikanaan...meillä on ollut aivan fantastinen seksielämä ja nykyään hyvä jos 2kertaa kuukaudessa rakastelemme!!! Olemme nuoria, mikä mättää?

Ps: Olemme kummatikin kunnostamme huolehtivia, terveitä nuoria aikuisia...
Osaako kukaan auttaa?

5

1097

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2+2

      RUNKATKAA VÄHEMMÄN.

    • kurppahuuli

      sanon tässä heti että eroa!
      asia ei muutu mihinkään vaan pahenaa koko ajan.
      Asia syö itsetunnon sinulta täysin ja saat itkeä monta iltaa.

      Lääkärissä voisi miehesi asian kanssa käydä..masennus,kireä esinahka...mitä lie.
      Tiedän miten pahalta tuntuu kun toinen rakastaa vaan ei halua rakastella.

      • lihakasa

        meilläkään ei seksi suju, kohta 10 vuotta oltu yhdessä ja on ollut tosi kiihkeää ennen. pikapanoja oli harvase päivä ja muuta hiplausta. nyt ei mies juurikaan enää koske muhun siinä mielessä, halaa kyllä ja suukon saa joka päivä mut siihen se jää. Jos haluan voin toki hänet runkata ja hän on tyytyväinen ja hyvin harvoin hän tekee samaa minulle, yleensä jos innostuu antamaan mulle käsihoitoa, haluan sen jälkeen vielä muutakin ja kysyn josko hänkin haluaisi, mut aina yleensä on joku syy ettei nyt halua.On kiire tai väsyttää tai joku paikka on kipeä. Olen kyllä lihonut muttei hänkään mikään laiha poika ole, olen siitä kysynyt ja hän kieltää sen vaikutuksen. Inhoan nyt itseäni kun en kelpaa enkä viitsi enää tyrkyttää. sooloilu on siis oikeastaan ainoa vaihtoehto. rakastamme toisiamme ja olen valmis jopa hyväksymään sen että hän haluaa muita ja saa seksiä näin, mutta mitä teen itselleni???


    • täälkans

      Tiedän täysin mitä tarkoitat tuolla että sinäkään et enää halua niin paljon ja tunnet itsesi likaiseksi jne! Minulla tullut sama tilanne, olen 26 ja mieheni kohta 40. Itse pohtinut tätä samaa ja nyt hänen haluttomuutensa on vaikuttanut minuunkin, minäkään en enää halua! En myöskään jaksa enää ehdotella jne koska olen tullut useasti torjutuksi ja se raastaa. En itsekään tiedä mitä tehdä niin en osaa neuvoa, mutta kohtalotoveri olen kyllä!

      • 69696393

        Meillä on ollut hiljaista 7v. Ehkä kerran kuussa, yleensä harvemmin. Vaimo 45. ja minä 48. Kyllä jatkuva torjutuksi tulo syö itsetunnon pikkuhiljaa. Ja kyllä parisuhde kärsii aikalailla sen olen huomannut.
        Kun et voi koskea toiseen koska se heti liittyy hänen mielestään seksiin (suukko tai muu hyväily).
        Ja kun tyrkytän itseäni hieromaan hänen jalkojaan tai hartioitaan, niin se tyrmätään täysin. Syytä hän siihen ei sano, mutta pyytää kuitenkin tytärtämme usein tekemään samaa asiaa johon hän ei suostuisi millään. Tossa kun luin viestisi niin toivoisin että minäkään en enään haluaisi, mutta pahus soikoon kun se on mielessä jo nykyään miltei koko ajan (kuin teininä). Niin ja vielä en ole vaimoani pettänyt. Hänellä tosin on pari työpaikka romanssia ollut 16v aikana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      76
      6775
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6503
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      380
      6292
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4092
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2492
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2399
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      46
      2138
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      138
      1501
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1462
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      196
      1212
    Aihe