Kiina teki kaksi maalia Suomi voitti 2-1. Valmentajan luottamus kakkosmaalivahtiin on nolla ei uskaltanut peluuttaa, voi voi. Kyseinen kakkos maalivahti on varmaan playoffeissa Bluesillakin VAIN hengenluojana. Liiton sivuilta poimittuja:vastasi Kiina:Huolimattomasti pelattu hyökkäyspään tilanne vaihtui Kiinan 2-1-ylivoimahyökkäykseksi, josta Kiinan kapteeni Linuo Wang tykitti kiekon etukulmasta ohi Suomen maalia vartioineen Noora Rädyn. TÄMÄ maali oli siis alivoima maali. Suomen voittomaali syntyi alivoimalla ajassa 34:02. TÄMÄ maali oli tasakentällisin ei alivoima maali. Pitäiskö liiton sivuille kommentoijan paneutua enemmän mitä pelissä tapahtuu, sairasta vääristelyä!!!!
Vastaukset 3
- Kiinan muuri
Miksi kakkosmaalivahtia pitäisi peluuttaa? On selkeää, että Noora Räty on ykkönen ja kansainvälisestikin katsottuna aivan huipputasoa. Ei Hassinenkaan olisi tänään pelannut, jos sitä ajat takaa. Tiedossa oli etukäteen, että hankala peli tulee. Olihan Saintula keittänyt keitoksensa hyvään kilpikonnapuolustusmuotoon. Ei tämä peli maalivahtiin ratkennut vaan aivan muuhun, josta voitkin lukea lisää vaikka täältä: www.purkukiekko.com.
Hienosti sinä aamun voittoa arvostat. On se kivaa tämä suomalaisen kiekkoperheen yhteishenki ja kannustus. Kannattaisi ottaa Kanadalaisista vähän mallia siitä miten omat otetaan siipien suojiin ja autetaan katsomossa. Täällä me vaan jaksetaan jauhaa pahansuopaisesti suomen kaikista mahdollisista tekemisistä ja tekemättä jättämisistä, kun se ei nyt auta yhtään.
Seuraavassa pelissä kaikki on toki toisin, mutta eiköhän pääkopat saada ladattua siihen kohtaamiseen ihan eri tavalla. Tamin sanoin 80 prosentin keskittyminen on 20 prosentin suoritus ja sitä se tänään oli.
Ihmeitä odotellessa seuraavaan peliin.- pelisdfa
USA 10 - SUOMI 0. Edelliselle vielä eikö ne oo ite aiheuttanu joukkueena tuon huonon pelaamisen?
Unelmia saa olla mutta se nöyryys puuttuu tällä hetkellä. Taso on Suomessa surkea ei voi mitään, Kiina pelasi Suomessa SM sarja joukkueita vastaan ja tietääkseni hävisi Ilvekselle ja Bluesille samoin luvuin. Rehellisyyden nimissä kyllä naiset pelasivat sen mitä pystyivät ei se vuorokaudessa parane. Tipputtautukaa jo maan pinnalle. Kaksi peliä on ollut joukkue on luisteleva niinkuin valmetajat ovat halunneet mutta kun se itse musta lätykkä on vielä tärkeämpi.Ota paperi ja kynä seuraavaa peliä varten pistä ylös montako ketaa Suomi nousee omasta päädystä syötellen vastustajan päätyyn. Valitettavasti B-sarjan joukkue hyvällä viisikko puolustamisella pisti LUISTELEVAN joukkueen ahdingolle, luistin liikku kiekko ei. - Kiinan muuri
pelisdfa kirjoitti:
USA 10 - SUOMI 0. Edelliselle vielä eikö ne oo ite aiheuttanu joukkueena tuon huonon pelaamisen?
Unelmia saa olla mutta se nöyryys puuttuu tällä hetkellä. Taso on Suomessa surkea ei voi mitään, Kiina pelasi Suomessa SM sarja joukkueita vastaan ja tietääkseni hävisi Ilvekselle ja Bluesille samoin luvuin. Rehellisyyden nimissä kyllä naiset pelasivat sen mitä pystyivät ei se vuorokaudessa parane. Tipputtautukaa jo maan pinnalle. Kaksi peliä on ollut joukkue on luisteleva niinkuin valmetajat ovat halunneet mutta kun se itse musta lätykkä on vielä tärkeämpi.Ota paperi ja kynä seuraavaa peliä varten pistä ylös montako ketaa Suomi nousee omasta päädystä syötellen vastustajan päätyyn. Valitettavasti B-sarjan joukkue hyvällä viisikko puolustamisella pisti LUISTELEVAN joukkueen ahdingolle, luistin liikku kiekko ei.Tokihan joukkue on itse aiheuttanut pelin tuloksen. Ja juuri se keskittyminen ja sitä kautta nöyryys ei ollut kohdillaan.
Siitä olen kyllä eri mieltä, että paras luistelutempo olisi nähty. En kertakaikkiaan halua uskoa, että tämä taso on tehdyn työn tulos. Uskon että parempaa on mahdollista nähdä, mutta asiat pitää tehdä viisikkona eikä yksilöluisteluina ja kuskauksina. Pelin jälkeen nähdään olenko lapsenuskoni kanssa ihan kaffella. Tulostaulu kertokoon sen aikanaan.
Asetelmat seuraavaan peliin ovat täysin erilaiset: ennakkosuosikki muuttuukin altavastaajaksi ja se helpottaa suomen henkistä olotilaa, kun pelikello alkaa raksuttamaan seuraavaa 60 minuuttista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa862043Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as391323Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu136993Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.214933- 80820
- 95803
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215714- 72685
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,51680On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79628- 69621
- 35601
- 37551
- 55517
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25467Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28452Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin13449- 35444
- 33433
- 40427