halla-ahon blogi

kävinpä tutustumassa halla-ahon blogiin ja sehän oli aivan loistava! Hienoa kun joku edes tässä karseassa monikulttuurien rikkauksien hypetyksessä pikkusen tuo esille faktojakin, ei se niin ihanan kaunista aina olekaan. Alan seuraan hänen blogiaan, sai yhden äänestäjän lisää mahdollisissa tulevissa vaaleissa.
10232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Halla-ahon blogi on täynnä täysiä valheita ja se pyrkii pelkästään lietsomaan vihaa vähiten lahjakkaan kansanosan keskuudessa. Ilmeisesti blogi kuitenkin löytää yleisönsä. Et ilmeisesti ollut lainkaan hämmentynyt blogin löysästi heitetyistä väitteistä?

Mene takaisin Homma-foorumille trollaamaan, hompanssi!

Äänestä
  • Halla-ahoa, vaikka tämä yrittää epätoivoisesti roikkua armoa anellen messiaan persauksissa. Outoa.

    Äänestä

  • Missä asiassa Halla-Aho valehtelee?

    Äänestä

  • kylläpäs sitäny sitten vihastuttiin ja provosoiduttiin...Kun katselen ympäröivää maailmaa,siis omilla silmilläni, median välityksellä, lukemalla niin mielestäni halla-ahon teksteissä on kyllä järkeä. En ummista silmiäni tai laita päätäni pensaaseen. halla-ahon tekstit ja persoona on jäänyt mulle aika tuntemattomaksi, viime vaalien alla muistelin jotain ns.skandaalin tapaista hänen kriittisistä maahanmuuttokommenteistaan. En väitä että kaikki hänen kirjoituksensa, enhän ole kuin pienen osan lukenyt, olisi 100% täyttä faktaa, mutta kirjoitustapa ja maailmannäkemys ongelmista on samankaltainen kuin minulla. Jos nyt ajatellaan esim.nykyisen hallituksen poliitikkoja niin ei heidänkään lausumansa ja väitteensä niin kovin rehellisiä ole olleet tässä vaalikauden aikana, vai onko sun mielestä, en jaksaisi listata tähän ny esim.kankimattien sekoiluja niin rakkauden kuin talousasioiden rintamalla.
    Mutta halla-aho on väkevä kirjoittaja ja mielipiteet ajattelemisen arvoisia.

    Äänestä

  • vänskä nappula kirjoitti:

    kylläpäs sitäny sitten vihastuttiin ja provosoiduttiin...Kun katselen ympäröivää maailmaa,siis omilla silmilläni, median välityksellä, lukemalla niin mielestäni halla-ahon teksteissä on kyllä järkeä. En ummista silmiäni tai laita päätäni pensaaseen. halla-ahon tekstit ja persoona on jäänyt mulle aika tuntemattomaksi, viime vaalien alla muistelin jotain ns.skandaalin tapaista hänen kriittisistä maahanmuuttokommenteistaan. En väitä että kaikki hänen kirjoituksensa, enhän ole kuin pienen osan lukenyt, olisi 100% täyttä faktaa, mutta kirjoitustapa ja maailmannäkemys ongelmista on samankaltainen kuin minulla. Jos nyt ajatellaan esim.nykyisen hallituksen poliitikkoja niin ei heidänkään lausumansa ja väitteensä niin kovin rehellisiä ole olleet tässä vaalikauden aikana, vai onko sun mielestä, en jaksaisi listata tähän ny esim.kankimattien sekoiluja niin rakkauden kuin talousasioiden rintamalla.
    Mutta halla-aho on väkevä kirjoittaja ja mielipiteet ajattelemisen arvoisia.

    Halliksen "kriittiset kommentit" ja "omilla silmillä" nähdyn "järkeä" sisältävä teksti tuotti hänelle syytteen sekä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan ja uskonrauhan rikkomisesta. Toinen syyte tuotti tuomion, mutta toinenkaan ei ole loppuunkäsitelty koska ainakin sanojensa mukaan hän aikoi viedä juttunsa hoviin.

    Se on 100% täyttä faktaa että moisia syytteitä ei Suomessa saa faktojen kirjoittamisesta. Hallis syllistyy 100% faktojen vääristelyyn väittäseeään että oikeusprosessi on vain poliittinen ajojahti.

    "Kankimattikin saattaa saada syytteen ja jopa tuomion, ja vasta sitten he ovat Halliksen kanssa samassa sarjassa mitä rikoksiin tulee. Mitä saavutuksiin tulee Halliksella on aika pitkä matka vielä noihin oikeisiin poliitikkohin. Jaksaakohan polkea?

    Äänestä

  • karpaasi10 kirjoitti:

    Missä asiassa Halla-Aho valehtelee?

    Hän on väittöänyt että oikeusprosessi häntä vastaan on pelkkä poliittinen ajojahti. Siinäkin asiassa hän valehtelee. Hän on väittänyt että Muhammed, Allah (jumala), ja islam pyhittää pedofilian. Siitä hän on saanut tuomion.

    Mutta ehkä faktaa ovat hänen väkivaltafantasiansa joista hän on blogiinsa kirjoitellut. Ehkä hän oikeasti on fantasioinut moisesta.

    Äänestä

  • Kylläpä Watchin puna-apina taas raivostui. Kuten muut watchilaiset, et osaa käyttää muuta kuin ad hominemia.

    Äänestä

  • Isänmaanystävä kirjoitti:

    Kylläpä Watchin puna-apina taas raivostui. Kuten muut watchilaiset, et osaa käyttää muuta kuin ad hominemia.

    Kylläpä tuo "omanitsesäystävämuidenpuuttuessa" oli taas näppärä. Mikä on Watch, ja millä logiikalla sen ideologuiaa voidaan pitää punaisena. Halliksen logiikka siitä että kaikki jotka eivät ole kaljupäitä ovat itsestään selvästi biherpunikkeja on tietysti ihan silkkaa huuhaata. Joten jo "eikenenkäänystävä" aikoo perustella näillä linjoilla niin älkööt vaivautuko.

    Äänestä

Blogistaan voidaan olla montaa mieltä, ja juttuja voidaan fanittaa tai vihata ihan omien mieltymystensä valossa, mutta ei noita juttuja pidä faktoihin sekoittaa. Mieleipiteitähän ne vaan on ja siltä osin kun siellä joskus faktoja valotetaan niin sekä faktat että "loogiset johtopäätökset" ovat useammin värjättyjä kuin ei.

Mutta onhan blogi kesyyntynyt paljon viime aikoina jolloin jätkä on ruvennut vähän julkisuutta samaan. Väkivaltafantasiat ja seksifiksaatio ovat vähentyneet, kuten myös kaikista vastenmieliset tulkinnat muiden kultuurien tai uskontojen edustajista.

Äänestä
  • Mitä Halla-aho blogissaan antaa ymmärtää. MOT raotti hieman verhoa, mutta vieläkin vaietaan tehokkaasti.

    Me sosiaalityöntekijät olemme valitettavasti vaitiolovelvollisia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vänskä nappula kirjoitti:

kävinpä tutustumassa halla-ahon blogiin ja sehän oli aivan loistava! Hienoa kun joku edes tässä karseassa monikulttuurien rikkauksien hypetyksessä pikkusen tuo esille faktojakin, ei se niin ihanan kaunista aina olekaan. Alan seuraan hänen blogiaan, sai yhden äänestäjän lisää mahdollisissa tulevissa vaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu