Olen menossa kirppikselle ja aion myydä äitiyspakkauksessa tulleet kestovaippatarvikkeet. Paljon kehtaan pyytää niistä maksua?
Minulla ei ole mitään hajua, minkä nimisiä ne kaksi erilaista osaa edes ovat.. muoviset pöksyt ja kankaiset samannäköiset.. Minkäs nimisiä kumpikin on ja paljon niistä voisi häpeilemättä pyytää. Kaikki siis käyttämättömiä.
Mitä kehtaa pyytää kestovaipoista?
10
322
Vastaukset
- kirpputorilla nähtyä
Pyydä sen mukaan, mitä itsekin olisit valmis maksamaan. Monesti naureskellaan kirppareilla kuljeskellessa sillä, kun joku arvottaa vanhat rojunsa suunnilleen antiikin hintoihin. Joku pyytää rikkinäisestä ja korvattomasta Iittalan kupista ja rikkinäisestä ja kulahtaneesta vaatteesta merkkiliikkeen uutta vastaavaa hintaa.
Toisaalta, itse en ilkeäisi kenenkään vanhoja vaippoja ostaa kuten ei kenenkään käytettyjä alus- ja uima-asujakaan.- 4+1
aloittajahan sanoi, että ovat käyttämättömiä. Aivan varmasti menee kaupaksi, jos laittaa kohtuullisen hinnan. Tuo oli hyvä vinkki, että käy huuto.netissä vakoilemassa.
- mieltä
En ostaisi kyllä minäkään kenekään vanhoja vaippoja. Joku raja kierrätykselläkin.
- ap.
mieltä kirjoitti:
En ostaisi kyllä minäkään kenekään vanhoja vaippoja. Joku raja kierrätykselläkin.
Niin, kyse tosiaan on täysin käyttämättömistä kestovaippasysteemeistä, en tietenkään käytettyjä edes yrittäisi myydä. Äitiyspakkauksesta tulleita (kahdesta pakkauksesta) ja tarpeettomina sitten laatikossa seisseet.
- Järki kädessä
Miksi KAIKKI pitää nykyään mitata rahassa ja vaihtaa rahaksi? Voisin kuvitella, että hyvä mieli siitä, jos ihan vaikka lahjottaisit riepusi jollekin, tarjoaisi sinulle enemmän elämystä kuin joku vaivainen viiskytsenttinen.
- 19+2
mieltä kirjoitti:
En ostaisi kyllä minäkään kenekään vanhoja vaippoja. Joku raja kierrätykselläkin.
moni kuitenkin ostaa käytettyjäkin. Niillä on tosi kova jälleenmyyntiarvi ja esim. käytetystä AIO-vaipasta voi saada vaikka 15 euroakin.
- 1415
Katso huuto.netistä hintoja ja laita sen alle, niin saat kaupaksi.
Itse maksoin äp:n kuori-sisävaippa-setistä kirpparilla 2,5 euroa.
Ilmaiseksi kun olet sen saanut, niin turha siitä on kymppejä pyytää!- ********************
Vanhemmat saavat päättää ottavatko ÄITIYSPAKKAUKSEN vai RAHAA (oliko 140e, kuka muistaa?). Ne ovat arvokkaita, rahalla ostettuja tuotteita, joita ihmiset saavat myydä eteenpäin kuin muitakin ostamiaan tuotteita.
- k.äiti
Itse möin kans pois nuo,mutta meillä niitä oli käytetty ja itse ostin niitä kans sitten lisää meille.
koska en tiennyt mitkä olivat niitä ostamiani ja mitkä niitä äippäpakkauksen. myin ne 3e hintaan pois ja kaikki meni kyllä kaupaksi,pari niistä oli uusia,jotka jäi käyttämättä.Ku oli paljon vaippoja.
Mutta mulla on ainakin se periaaten että jos on ilmaiseksi saanut,niin en halua niistä itsekkään mitenkään hirveästi rahallisesti hyötyä...pää asia se että ne menis käyttöön eikä niin että joku ostaa ne siinä mielessä että myy eteenpäin isommalla hinnalla... E- 'Ö.Ö'
maksaa 2,80 €/ metri yhteen menee 80 cm joten siinä varmaan poja josta voit laskea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811508
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951136Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431101Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14700
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30691Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .19621Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617