Win7 virittelyä

Kirjoita muistioon mystring=(80000000) ja tallenna nimellä ram.vbs .Onko kukaan kokeillut tämmöistä viritystä?

Kokeilin Xp:ssä ja tuntu nopeuttavan, mutta seiskassahan on parannettu muistinhallintaa muutenkin joten tietääkö joku onko hyötyä?
1329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ai niin ja sitä piti klikata kaksi kertaa työpöydältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kristi7029 kirjoitti:

Kirjoita muistioon mystring=(80000000) ja tallenna nimellä ram.vbs .Onko kukaan kokeillut tämmöistä viritystä?

Kokeilin Xp:ssä ja tuntu nopeuttavan, mutta seiskassahan on parannettu muistinhallintaa muutenkin joten tietääkö joku onko hyötyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu