Ei työttömyys uhkaa herrademari kaikkitietävää ja tekevää Jungeria. Mistäs demut järkkäisivät palkkioviran tälle nousukkaalle?
http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Toimitusjohtajan paikalta väistyvä Jungner Neljä työtarjousta jo tullut...
http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Toimitusjohtajan paikalta väistyvä Jungner Neljä työtarjousta jo tullut...
Vastaukset 1
Vanhimmat
Heti, kun joku kansanedustaja alkoi eduskunnan kysetunnilla kysellä jostain uusista, aroista asioista, joissa pankeille annetaan uusia keinoja ryöstää kansalaisten varoja, puhemies Sauli Niinistö keskeytti koko ajan tämän henkilön puhetta. Suorastaan hävytöntä käyttäytymistä eduskunnan puhemieheltä.
Kyselytunnin aiheet on viety pelkiksi verokeskusteluiksi, mutta se salataan, millä esim. joitakin yrittäjien Kelan maksuja on korvattu siten, että meiltä köyhiltä viedään rahat näiden laittomien "lakien" avulla. Pian meillä ei ole rahaa vuokrata asuntoja. Mutta siitä huolimatta meidän köyhien ei tule luovuttaa itsemääräämisoikeuttamme tilanteessa, jolloin pakkoriippuvuuttamme "lakien" avulla lisätään. Kaikkensa ne mafiosopomot tekevät, jotta saisivat ilmaisia työnraatajia. Tämäkö on suomen nykyistä arvojohtamista?