Tällä palstalla riehuu mielipuoli, jonka tarkoituksena on pelkästään sabotoida kaikenlainen älykäs keskustelu, sekä nautiskella vihastaan prostituoituja kohtaan näitä herjaamalla. Hän käyttää nimerkkejä mm. Rehtori ja Sosiaalijohtaja. Hänen viestinsä hävitetään säännöllisesti, mutta sangen ahkerasti tuo onneton raukka palauttaa ne takaisin.
Hän on mieleltään todella pahasti sairas ja siksi hänet olisi saatava hoitoon mitä pikimmin. Tällaisten mielipuolien väkivaltaisesta käyttäytymisestä on runsaasti kokemuksia ja sen käytöksen tulokset ovat todella karmaisevia. Onko mitään keinoa saada hänet pakkohoitoon ja suljettua hoitolaitokseen ennen kuin hän alkaa käyttäytyä väkivaltaisesti vihaamiaan prostituoituja kohtaan.
Jos tämän mielipuolen riehuntaa ei saada lopetettua, on viisainta sulkea tämä palsta, sillä asialllinen keskustelu aiheesta on täysin mahdotonta.
Hän on mieleltään todella pahasti sairas ja siksi hänet olisi saatava hoitoon mitä pikimmin. Tällaisten mielipuolien väkivaltaisesta käyttäytymisestä on runsaasti kokemuksia ja sen käytöksen tulokset ovat todella karmaisevia. Onko mitään keinoa saada hänet pakkohoitoon ja suljettua hoitolaitokseen ennen kuin hän alkaa käyttäytyä väkivaltaisesti vihaamiaan prostituoituja kohtaan.
Jos tämän mielipuolen riehuntaa ei saada lopetettua, on viisainta sulkea tämä palsta, sillä asialllinen keskustelu aiheesta on täysin mahdotonta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Minä tunnistan ne oitis enkä edes avaa niitä tai jos olen avannut, en edes lue niitä. Turha moisesta on pulttia ottaa.
Horenhebin sanoin: on kuin kärpäsen surinaa korvissani.
Joo, onhan se asiallinen keskustelu vaikeaa, jos joku lähettää törkyviestejä. Mutta eipä siitä hyvästä ketään m.sairaalaankaan voi toimittaa. Ja mitä se auttaisi. Saa kai sitä tietokoneensa viedä ko. hoitolaitokseen ja näin sieltä voisi edelleen jatkaa sabotointia.
Mikäs ihmeen pikkuviiksihitleri sinä olet sanomaan, keneltä pannaan ip:t poikki tai ei. Kaikkihan eivät todellakaan ole prostun ja horojen puolustajia.
Asian voi esittää sivistyneesti ja käyttäen sellaisia sanoja ja ilmaisuja, joita kehtaa tuoda julki vaikka kasvonsa ja nimensä esittäen. Tuollainen alatyylisten sanojen viljely ja ihmisten nimittely on ala-arvoista puskasta rääkkymistä, jota on totuttu kuulemaan pahankurisilta kakaroilta. Jos aikuisella ihmisellä ei ole mitään muuta sanottavaa kuin se, mitä tämä törkyjen viljelijä suoltaa, on sellainen ihminen pahasti kehityksestä jälkeen jäänyt. Ei ole ollenkaan poissuljettu mahdollisuus, että tämäkin törkykirjoittaja alkaa käyttäytyä väkivaltaisesti prostuja kohtaan. Silloin on vitsit vähissä.
Tuollaiset roskat ovat rikkaruohoja eikä niitten kuulukaan kukkia.
Kaikki infotulva on tervetullutta. Ja kun aiheena on vain äijiä suosiva ala, naisilta saisi tulla paljon, paljon enemmänkin palautetta. Mutta eihän tänne fiksut naiset edes eksy. Huoraperseet kylläkin ja kaiken maailman runkut.
Miksi muuten asiallinen teksti piti pilata alatyylin sanoilla?
Fiksut ihmiset kaikkoavat, koska tämä törkykirjoittaja (ja muutkin rääkkyjät) tekevät tästä palstasta epämiellyttävän luettavan - kauniisti sanottuna. Sen lisäksi pitää suhtautua hyvin vakavasti tuollaiseen häirikköön, joka ei mitenkään itsestään selvästi ole pelkkä suunsoittaja, vaan voi olla millainen hirviö tahansa, kun sille päälle sattuu. Näistä on kyllä riittävästi esimerkkejä.
Väkevä teksti on rikkaus jo sinänsä, mutta kun liikutaan erittäin epämiellyttävän asian tiimoilla,
kuten huorat on, äijille pitäisi käyttää siis kukkaiskieltä (he kun on mehiläisiä) ? Ehei, niin simppeliä
ei sentään tarvitse olla. Vahvasti tunteitaan ilmaisevan henkilön tekstiä on jo itsessään ilo lukea.
Se nimittäin on aitoa. Eikä mielistele äijiä ensinkään.
Olen kanssasi aivan eri mieltä. Kun henkilö saa purkaa itseään ja mielipahaa/iloaan sanoin, paine purkautuu tekstinä eikä tekoina, kun sanat yritettäisiin tukahduttaa. Vrt. vaikka kuntonyrkkeily.
Eivät nyrkkeilijöidenkään tekemät väkivaltaisuudet ole harvinaisuuksia - ei kunto- eikä ammattisellaisten.
Kielen rikkaus ei tarkoita törkeyksien latelua eikä ainakaan joittenkin ihmisten tai ihmisryhmien solvaamista. Asiallinen keskustelu koostuu mielipiteistä, jotka perustellaan tosiasioihin nojautuen. Nämä törkykirjoitukset herättävät ainoastaan vastenmielisyyttä eivätkä tosiasiassa ole edes mielipiteitä, joihin voisi ottaa kantaa. Niitten yksinomainen tarkoitus on kiihottaa kirjoittajan agressioita ja sitä kautta myös seksuaalista nautintoa - perversiota. Kirjoittajan nautintoa lisää tietoisuus siitä, että kirjoitus saa aikaan inhon tunteita kanssaihmisissä. Se on kokonaisuudessaan psyykkisen sairauden ilmentymää. Vaarallista vapaana.
Aikuiset ihmiset on ihan omallakin järjellä varustettuja. En kyllä itse panisi pahakseni, mikäli jonkun vahva kannanotto ja värikäs mielipide ravistelisi omaa mielipidettäni tai edes avartaisi
jotain käsitettä tai asennetta. Huorat on niin ala-arvoista porukkaa etten usko tässä seikassa muutoksia kohtaavanikaan. Mutta joissakin muissa asioissa.
Eivät huorat ole ala-arvoisia.
Kautta aikain on ollut (ja on yhäkin) hyvinkin korkeasti arvostettuja seksipalvelun tarjoajia, joita on kutsuttu eri nimityksillä (esim. kurtisaani) ja, joiden seura on ollut haluttua myös toiminnan ulkopuolella. Seksi on ollut hyvin arvostettua muinaisissa kulttuureissa eikä sen harjoittaminen maksua vastaan ole ollut aina ja kaikkialla paheksuttua. Tämä kummallinen puritaanisuus on seksikielteisyydessään siitä sellaista tehnyt.
Prostut eivät ole ihmisinä muita kummempia ja useat heistä antavat seksipalvelun lisäksi mm. juttuseuraa asiakkailleen ja toimivat hyvinä kuuntelijoina niille, joille kontakti toisiin ihmisiin (naisiin) on ongelmallista. Prostun toiminta on useassa tapauksessa hyvin sosiaalista työtä, jota ilman asiakas olisi kovinkin ahdistunut ja yksinäinen.
Mitä mielen avartamiseen tulee, niin mieltäsi sinun pitäisi avartaa nimenomaan suvaitsevampaan suuntaan. Törkykirjoitukset pelkästään vahvistavat ahdasmielisyyttä ja vihaa erimieltä olevia ja omasta tavasta erilailla toimivia ihmisiä kohtaan eikä ne ominaisuudet ihmisissä johda yhteisön hyvinvointia lisäävään suuntaan.
Tämä tästä.
Huomaa: äijien mielipide on aina puolueellinen ja huorat tukee luonnollisesti asiakkaan
mielipidettä. Huora on aina ollut ja tulee aina olemaan, sitä ei kiistä kukaan. Horon arvon sensijaan myöntää monetkin. Se on alle kaiken ihmisarvon. Saasta.
Meitä naisia ei hyödytä "suvaitsevaisuus" huoria kohtaan tai esim.thaihieromalaitoksia kohtaan konkreettisesti mitenkään. Ainoastaan se hyödyttää teitä äijiä. Me emme siis koh-
taa. Siksi ymmärrän hyvin mielipiteiden rajuuden.
Onko tämä Rehtori/Sosiaalijohtaja/Suomalainen mies/Akateeminen mies/jne. Sika-Amalian monien nikkien sivupersoona? Sika-Amalian, joka tässäkin ketjussa puolustaa tuota törkyilijää, tunnistaa helposti mm. "äijä"-sanan pakkomielteisestä toistamisesta. Sika-Amalian pakkomielteet ovat samantyyppisiä muillakin palstoilla, mm. matkailuosaltolla hän on riehunut thaivastaisilla mölinöillään.