Paljastus: Matti erottamisen

Matti moli Intiassa avaamassa yhdessä Kivisen kanssa uutta Nokian tehdasta - samaan aikaan kun Salon tehdas lopetettin. Kepua kismitti niin kovasti Ylen paljastukset vaalirahasotkuissa, että kostettava se oli. Kepu kostaa aina!
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä YLE:n johtajanimistys saa SDP:n porukan aktivoitumaan entisestään, tällainen likainen peli pitää yksinkertaisesti Suomesta kitkeä.

Kyllä tässä YLE:n johtajan valinnassakin taas kerran haiskahtaa se tuttu likainen kepu pettää peli. Nyt on paljastunut Suomen kansalle taas uusia osia tästä likaisesta kepu pettää pelistä. Tämä uusi valittu YLE:n johtaja Lauri Kivinenhän oli edellisellä viikolla Matti Vanhasen kanssa tanssimassa Intiassa leit kaulassa NetWorksin uuden tutkimuskeskuksen avajaisissa sitiä riemusta, kun Networks pisti Suomessa satamäärin ammattiosaajia kilometritehtaalle. Tämä YLE:n uusi johtaja Lauri Kivinen oikein asetteli huiveja Matti Vanhasen harteille iloripaskan nimiin, olihan hänelle tulossa Suomeen näköalajohtajanpaikka. Kanattaahan sitä nyt toki vähäsen keupulaisten kanssa tanssia ripaskaa ja nuoleskella.

Suomen kansalle kaikki kokoomuksen ja keskustan politiikot ovat yhteen ääneen taas kerran, että YLE:n johtajan valintaan ei liittynyt politiikkaa. Umpipolitiikastahan tästä oli kyse, jos mitään muusta. YLE:n piti vaan väkipakolla saada sellainen johtaja, joka ei tongi kepulaisten politiikkojen rötöstaustoja.

Äänestä

Vanhanen on uskomattoman kaunainen mies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kummina kirjoitti:

Matti moli Intiassa avaamassa yhdessä Kivisen kanssa uutta Nokian tehdasta - samaan aikaan kun Salon tehdas lopetettin. Kepua kismitti niin kovasti Ylen paljastukset vaalirahasotkuissa, että kostettava se oli. Kepu kostaa aina!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu