Windows media playrin automaattinen käynnistys pois

Mitenkä saa tosta Windows media pläyeristä ton automaatti käynnistyksen pois kun haluaisin käyttää sellaista ohjelmaa kuin DivX Player 2.5 video clippejen katsomiseen.
1233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Avaa Media Player, valitse yläpalkista "Työkalut"->"Asetukset"->"Tiedostotyypit"
Sieltä ruksailet pois tiedostotyypit, joita et halua starttailla WMP:llä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eero kirjoitti:

Mitenkä saa tosta Windows media pläyeristä ton automaatti käynnistyksen pois kun haluaisin käyttää sellaista ohjelmaa kuin DivX Player 2.5 video clippejen katsomiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu