Nyt tuli Ilves lähtö*!!!

Kerhonmies.

Kyllä nyt alkaa näyttään siltä että kaikkien aikojen menestynein seura suomen sisäisessä jääkiekossa on tippumassa divariin tämän kauden jälkeen. Pelistä puuttuu tällä hetkellä lähes kaikki mitä ehjään jääkiekkopeliin tarvitaan. Pitää olla maaleja ja pitää osata myös puolustaa. Ilveksen äijät eivät näitä juttuja tee ollenkaan. Voi olla että korvien välissä siintää jo ensi kauden seura ja kaikki varmasti haluavat siirtyä johonkin SM-LIIGA seuraan
Pahoittelut kaikille Ilves faneille ja muistakaa käydä katsomassa niitä mestis pelejä. Pelaajat tarvitsevat fanejaan. Fanit ovat aina olleet osa joukkuetta ja nyt teidän sitoutuminen punnitaan.
Ensi kausi alkaa ottelulla Ilves-Leki

2

233

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hämeenlinnassa

      tosin siitä on jo yli 20 vuotta aikaa, koska silloin Hpk pelasi 1. divisioonaa ja nyt on jo saavuttanut yhden mestaruudenkin. Ilves on jumbo, eikä sieltä nouse, mutta se että Mestiksestä joku nousisi on aika kaukaa haettua. Ainoat potentiaaliset nousijat ovat Tuto ja KooKoo, ensimmäinen ei nouse pelillisesti, mutta jälkimmäinen on se ainut uhka. Uskon Ilveksen kuitenkin säilyvän liigassa, liigan ja Mestiksen tasoerot ovat kuitenkin huomattavat. Mestis joukkue voi voittaa Sm-liiga joukkueen, mutta että tekisi sen 4 kertaa..ja jos tekee, niin on todellakin paikkansa Sm-liigassa ansainnut..Ilveskin on kuitenkin joukkue, joka on voittanut mm. Kärpät, Lukon ja Jypin tällä kaudella. Mestis voisi olla tässä tapauksessa Ilveksen ainut pelastus ja muutoksen mahdollisuus.

      • 9876543

        Ottaisivat B junnujen valmentajan edustuksen vakeksi.
        Ovat sentään kolmanneksi viimeisenä.Paljon paremmin kuin edustus.
        Herroilla on kovat näytöt kanssa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      326
      1434
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      345
      1336
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      111
      1155
    4. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1045
    5. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1008
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      817
    8. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      802
    9. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      106
      737
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      79
      680
    Aihe