Olen tolkuttomasti ihastunut suhun, ja merkeistä päätellen tunne on molemminpuolinen. Tämä epäsuora viestittely on jatkunut jo pitkään, mutten ole saanut mitään aikaan.
Syvä anteeksipyyntö siitä, jos olet tuntenut turhautuneisuutta asiasta. Oon ehkä vaikuttanut välinpitämättömältä, mutta se on vain defenssi, jolla koitan peittää tunteeni. On vain vaikea lähestyä sua, enkä voi sille mitään.
Odota vielä siihen hetkeen, että näemme taas. Ehkä vihdoin ja viimein pystyn tehdä jotain. Älä lähde sitten karkuun, ainakaan ennen kuin ehdin puhua sulle.
Syvä anteeksipyyntö siitä, jos olet tuntenut turhautuneisuutta asiasta. Oon ehkä vaikuttanut välinpitämättömältä, mutta se on vain defenssi, jolla koitan peittää tunteeni. On vain vaikea lähestyä sua, enkä voi sille mitään.
Odota vielä siihen hetkeen, että näemme taas. Ehkä vihdoin ja viimein pystyn tehdä jotain. Älä lähde sitten karkuun, ainakaan ennen kuin ehdin puhua sulle.
Vastaukset 35
Vanhimmat
No, jos minulle on tämä, vastaan...
Tunne on molemminpuolinen kyllä ja oikein arvaat, että tunnen turhautuneisuutta tästä epäsuorasta viestittelystä ja siitä, ettei tapahdu mitään. Olen jo tavallaan luopunut toivostakin että mitään koskaan tapahtuisikaan, olet tosiaan vaikuttanutkin välinpitämättömältä.
Mutta kun nyt näin sanot, niin taas se toivon kipinä heräsi... Eli kyllä taidan vielä odottaa sua ja sitä hetkeä, kun taas nähdään. Itse asiassa odotan sitä nyt paljon :) En lähde karkuun, lupaan sen.
mikäs sun nimen toinen kirjain on ja monta kirjainta nimessä?
Nimen toinen kirjain on A, nimessä 5 kirjainta.
Laura.
Entäpä jos ei ole enää mitään, mihin palata? Mulla ainakin on eräästä asiasta tosi paha olo, mutta kyse ei ole turhautumisesta. Jos niin kävisi, niin mitä mahtaisit siitä ajatella, kiroaisitko julmaa kohtaloasi, mahdollisesti jumalaa, jos sellaiseen uskot, vai itseäsikö? Kunhan pohdiskelen.
Onhan tämä ihminen yhä olemassa? Ota häneen yhteyttä ja selvitä asia, joka painaa mieltä. Vai mitä tarkoitat ettei ole mitään mihin palata? Mitään asiaako, miksi ottaa yhteyttä? Keksi aluksi niitä näitä ja jos siltä tuntuu, voit otta myös tuon vaikean asian puheeksi.
L on mies vai?
Mutta tekstisi sitäkin enemmän. Jos olisit hän, haluaisin sanoa, että odotan yhteydenottoasi, tilanne on sellainen, että puhuminen helpottaisi mielestäni meitä molempia.
Kyllä L on varmaan nainen?
Tai L on mies. Joo täytyy olla.
Kuka L?
Joo, olen ollut tosi turhautunut. Kyl mä tiedän, mitä tunnet mua kohtaan, koska tunnen kaikki tunteesi. Ne eivät ole minulle mikään salaisuus. Muutenkin näen lävitsesi, mutta pidän kyllä näkemästäni tosi paljon! :)
Sinun välinpitämättömältä vaikuttamisesi ei ole mitään verrattuna minun välinpitämättömältävaikuttamiseeni.
Ymmärrän toki, että lähestyminen on vaikeaa, etenkin silloin kun on toista kohtaan tosi paljon suuria tunteita. Silloin ihastusta alkaa tavallaan pelkäämään. En lupaa, etten lähde karkuun, sillä paniikkisi tarttuu minuunkin. Jatketaan toki tätä kissa-hiirileikkiä ja pelleilyä vielä, ihan niin kauan kuin sinä vain haluat, kyllä se minulle sopii. Välillä vituttaa kyllä ihan sikana, mutta kyllä minä sen voin kestää... Mutta jos haluat yrittää lähestyä minua, niin yritä toki, olen kyllä melko varma ettet uskalla. Minusta kyllä tuntuu, että sitten jos rohkaistut ja lähestyt minua, joudun itse paniikkiin ja juoksen karkuun. Näin se vaan menee, valitettavasti. Sellaista on elämä, BABY.
j. kuin juha ja L. kuin laz.
Olenko oikeassa?
Laz ole jotain KISSANRUOKAA.
Laz on kyllä toisille kissanruokamerkki. Eräs Kissani tykkäsi kovasti.
http://www.youtube.com/watch?v=sum5M5nv4II&feature=channel
Mutta tarkoitin kyllä ”Avatar”: Laz Alonso!
http://photogallery.filmofilia.com/data/media/11/avatar_13.jpg
eli
http://www.bollywood.com/files/images/mallikasherawat.nodedisplay.jpg
mikäs sun nimen toinen kirjain on ja monta kirjainta nimessä?
eipä voisi paljoo vähempää kiinnostaa. Olet vain varalla.
Kerro sitten kun pääsen jälkiliukkaille
minuun mitään mahdollisuuksia, niin kuin näytät kovasti kuvittelevan. hyvä, että asutaan kaukana toisistamme.
Kutsutko tätä epäsuoraksi viestittelyksi?! Eihän tämän suorempaa viestittelyä voi ollakaan!
Pakkohan se on odottaa kun ei muutakaan voi.
Tai en kyllä odota mitään, en todellakaan. Minulle riittää ystävyys.
Onko L nainen vai mies? Minne päin tämä menee?
L on nainen ja Helsinkiin menee
aloittajalle ett onnistais tuon L:n kans. Ite en ees kuvittele ett joku mua enää missään kaipailis. No, ehkä hyvänä vitsinä pitäisin jos moista täältä lukisin.
muka kaipailis?
sen ikäluokan ihmisiä etten kiinnosta enää ketään. Eli viittä vaille vainaja kuten joku nuorempi kerran sanoi ;)
et kai nyt sentään..;D
Kylläpäs L-nimiset nyt kiinnostaa ..
Minäkin oon L, mutta ei voi olla mulle, koska parasta ennen päiväys on ajat sitte menny :)
Enää ei oo kuin hymy ja sekin aina vaan harvemmin.
on varmaan melkoisia sydämen varastajia. Varastavat pieniltä ihmispoloisilta sydämiä ja jättävät syvän jäljen mennessään. Mutta paskat ne siitä välittää...
Mä en tietääkseni ole kenenkään sydäntä vienyt ja tuskin tulen koskaan viemään. Mä olen niitä L:ä joiden kans voi rupatella joutavia kaveripohjalla eikä sen kummempia. Mä olen niitä joista muut viis veisaavat tai ei välitetä paskan vertaa :)
oon kai sitte ihastunu vääränlaiseen L:ään.:P Sellaseen sydämenryöstäjään!!
kaikki ryöstele sydämiä huvikseen! Joutuu vaan kohtaamaan sellasia tilanteita, vaik itse haluis olla vain kaveri. Sit itse menettää sydämensä toiselle L:lle...
Lasse oot niin niin ihana :)
Jaksan toki. Odotan innolla. Hyvää kannattaa odottaa!
Mitkä on nimien 2. kirjaimet? Tai sukunimien 1. kirjaimet? :)
Toinen kirjain on O Sukunimessä R