Eli samalla kun Java asentui, niin se hävitti muita ohjelmia. Hävinneitten joukossa esim. Adaware. Media palyer meni jotenkin sekaisin, eikä enää toiminut. Sen kävin kuitenkin asentamassa uudelleen ja sain sen toimimaan. Samoin hain Adawarewn uudelleen.
Yritin hädissäni tehdä järjestelmän palautuksen, mutta kone väittää, ettei sitä voi tehdä, koska muutoksia ei ole tehty??? Onhan tehty...ei ummarra???
Windows käyttäytyy aivan omituisesti, ilmottelee kaikenlaisista virheistä vähän väliä ja välillä koko järjestelmä junttaantuu täysin, eikä mistään napista tapahdu mitään.
En oo mikään nörtti, joten kysykää lisää jos epäilette jotain ja osaisitte jotenkin auttaa.
Mitä jos asennan windowsin uudelleen? Mitä kaikkea koneelta silloin häviää? Häviääkö esim. omat tiedostot?
Entäs sitten mitenkä pystyn poistamaan "kahvikuppijavan"? En löydä mistään sellasta kohtaa, että sen vois uninstallata.
Tyhmästä päästä saa kyllä kärsiä ja paljon....auttakaa blondia jos osaatte!
Imuroin kahvikuppijavan ja
nyt on kaikki sekaisin
1
259
Vastaukset
- miumau
Mä sain ite installattua tuolta ohjauspaneeli/lisää tai poista sovellus (mulla käyttiksenä 98). Siinä kun on jotain että installa tai remove (tota ekaa sanaa en varmasti muista onko noin) ni valkkaa toi remove. Mulla ainakin toimi noin. Ja tosta asennuksesta sen verran, että mulla ainakaan se ei poistanu mitään. Että hyvin mahdollista, että kayttiksessä joitain vikaa. Meillä ainakin on (ei siis johdu mistään asennuksista)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k375056- 823596
- 302983
- 612975
- 92876
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t562343- 411828
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91760- 181721
Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?
Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai1341612