Reise Reise-albumilta vain yksi biisi

ju gat a pusii

Muuten hyvä keikka mutta Reise Reise-albumilta soitettiin vain Keine Lust-biisi.
Amerika ja Mein Teil olisi ainakin ollut kiva kuulla. Lisäksi jäin kaipaamaan Zwitter, Rosenrot ja Das Model-biisejä.

Mitä mieltä muut olivat setistä?

4

690

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käsi ylös ylväänä

      Konsertti oli kokonaisuudessaan valkoisen voiman näyte. Sechsucht jäi uupumaan.

    • lindemanni

      Hyvä keikka oli. Tietääkö kukaan muuten miten bändin jäsenet muistavat aina ulkoa että mikä biisi soitetaan seuraavaksi? Keskustelevatko he biisien välillä että mikäs nyt oli seuraavana vai muistavatko he oikeasti ulkoa ne vaikka soitettavat biisit ja niiden järjestys vaihtuvat usein?

      • ramm-fani

        samaa kaavaa mitä muutkin tän kiertueen keikat setti lista melko sama jokaisella miksi muuttamaan hyvää settiä????


      • helmut kohl
        ramm-fani kirjoitti:

        samaa kaavaa mitä muutkin tän kiertueen keikat setti lista melko sama jokaisella miksi muuttamaan hyvää settiä????

        no ois voinu olla parempikin keikka. lava oli hieno, konfetit, vaahdot ja pyrotemput, joista ei isommaksi voi sisällä tulla. alun hurmoksen jälkeen valitettavan puuduttava, monotoninen keskiosa, liikaa huonoja uuden levyn biisejä. missä oli esim. mutter, mein herz brent, america, seeman, rosenrot jne?
        arenan takaosista katsottuna aika maltillinen meininki, tosin loppua kohden parani. lavanedusta toki hienosti mukana, mutta takakaarteessa istuttiin kuin kirkossa ja käytiin ahkerasti kusella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3208
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1851
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1740
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1259
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1048
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      992
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      875
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      869
    Aihe