Haluaisin ottaa saunalahdelta adsl-liittymään hyvän tarjouksen takia, mutta eivät voi myydä sitä, koska asun kaapelissa. Nykyinen liittymäni on kuitenkin elisan adsl-liittymä ja tietääkseni myös saunalahti toimii samaisessa verkossa. Saunalahti kuitenkin väittää että vaatii heitlä turhaa kikkailua. Pitääköhän tämä paikkansa vai yrittääkö saunalahti vain saada myytyä minulle tuplasti kalliimaan liittymän?
adsl-liittymä kaapeliin
1
266
Vastaukset
- ..............
Onko ne jumalauta ihan tolloja??? Eihän se että asut kaapelitv-taloudessa, kuulu asiaan mitenkään. Kaapelitv- ja kaapelinetti-liittymät kulkee antennikaapelia pitkin, ADSL kulkee puhelinverkon kautta.
Siis kyllä sä voit ottaa ADSL-liittymän. Ei siihen kaapelitv vaikuta yhtään mitään.
Siis.....ei jumalauta.... nyt ainakin tietää että Saunalahdelta ei kannata ottaa laajakaistaa, eihän ne idiootit tajua mistään mitään.
Se että jos meinaat että saisit pitää Elisan ja ottaa Saunalahden ADSL:n sen rinnalle, niin se ei onnistu. Paitsi jos käytetään kahta johtoparia. Yleensä käytetään vain yhtä johtoparia ja siihen saa vain yhden ADSL:n kerrallaan. Niin ja kyllä Saunalahti tosiaan käyttää Elisan verkkoa, ainakin suurimmalla osalla paikkakunnista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391178- 61103