Käsittämätöntä, minkälaisia puusilmiä saa olla liikenteessä örveltämässä. Rekkakuski ajaa kylmän rauhallisesti päälle, ei mitään arvoa muille, ehkä taas joku pölvästi sanoo, että "hylje juoksi tielle", kuten rollaattori-pappa suojatielle.
Toinen puusilmä ei näe, eikä kuule ohittavaa hälytysajoneuvoa, eli oli lisäksi puukorva.
Yrittäkää hyvät ihmiset ymmärtää, että ette ole yksin tienpäällä.
Arvostakaa edes hitusen muita tielläliikkujia.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1980672
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1987746
Toinen puusilmä ei näe, eikä kuule ohittavaa hälytysajoneuvoa, eli oli lisäksi puukorva.
Yrittäkää hyvät ihmiset ymmärtää, että ette ole yksin tienpäällä.
Arvostakaa edes hitusen muita tielläliikkujia.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1980672
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1987746
Vastaukset 17
Vanhimmat
aika pölvästi ihmettelijä, hmmmm yllättäen on hylje tiellä ja mitään ei ole tehtävissä niin ajaisko miljoona kalusto romuksi pellolle vaiko hylkeen yli....
Tosi pölvästi, ei se hylje tule tielle yllättäen, you know. ei se hylje juokse, mutta jos on puusilmä, niin on minkäs sille voi.
Tosi pölvästi, ei se hylje tule tielle yllättäen, you know, ei se hylje juokse. Jos on puusilmä, niin on, ei sille mitään voi.
Luuletko sinä perseenreiällä ajattelija, että rekalla aletaan talvioissa jarruttamaan jonkin luontokappaleen tullessa eteen? Ei siinä kuule jarruihin kosketa. Minun alle on tänä talvena tullut sekä hirvi että peura. En edes hipaissut jarrupoljinta, ennenkuin tömähti. Juuri sen vuoksi yhdistelmä pysyi tiellä ja matkani jatkui korjaamolle omin neuvoin, eikä nostureita tarvinnut nostamaan reteleitä ojasta. Niitähän tilanteita moni työnvieroksuja tuntuu bongailevan saadakseen edes jotain sisältöä surkeaan elämäänsä. Tämä on varmaankin veret pysäyttävä tieto kaikenlaisille viherpiipertäjille ja puunhalaajille...
Viestisi otsikko sopi sinuun täydellisesti. Muuten kirjoituksesi sitten kertoi karua totuutta siitä, mikset ole töissä missään vaativammassa hommassa.
"mikset ole töissä missään vaativammassa hommassa. "
sinun myös, kirjoitat henkilöarvosteluja vaan aivan väärällä osastolla,
mutta ei se mitään kun olet niin fiksu että katsot että sinulla on siihen oikeus.
Sinulla hukassa, mitä tarkoittaa "idiootti". Heikkolahjainen, älykkyysosamäärä keskitasoa selvästi alhaisempi ... on se, joka ei osaa, ei ymmärrä, että myöskin muilla on samanlainen oikeus elää ja olla kuten sinulla itselläsi.
Kirjoituksestasi päätellen sinulta puuttuu myös ns. empatiataidot kokonaan, ja jos niitä ei ole, niin silloin ei voi ymmärtää, miksi joku muukin haluaa nauttia elämästään.
Se on erittäin valitettavaa jos empatiataitoja ei ole, niitä kun sitten ei saa myöhemminkään, meidän muiden on vain tultava toimeen ja kärsittävä teikäläisten örvellys.
nää,löyät kaikki elukat allesi, mie ajanut 30vuotta rekkoo, eikä jänestä isompoo oo alle jiänyt.
lienet niitä jotka eivät ole edes ajaneet paria sataa tuhatta km vielä
ja täysin olet tietäväsi kaiken.
aja nyt ainakin nelikymppiseksi, voit katsoa historiaasi montako onnettomuutta olet ja montako aiheuttanut,
toiset ovat jopa kaksi kertaa kolhineet jo autoaan, useimmat eivät kyllä kertaakaan.
minulle ainakana ei tullut ekan 10-vuoden ja 150 000 km ajon aikana minkäänlaista vaaranpaikkaa,
mutta siten jotain 35v- tuli,
jouduin täysjarruttamaan, silti ajoin valtatien keskelle pysähtyneen auton kylkeen hyvin lievästi,
syynä oli peränajanut auto työnsi
ja
hänen perässään tulleet kaksi ajoivat sillankaiteeseen,
jotta välttyivät 2-bonusmenetyksiltä joita aiheuttaa toiseen autoon päin ajaminen
ja oman auton vauriot.
Joskus ajoin reunakaistalla jonossa ja vasenta kaistaa körötteli tuollainen puusilmä-puukorva. Ambulanssi tuli pillit soiden valot vilkkuen puukorvan takana, vaan eipä väistänyt. Ajoin puukorvan eteen ja huidoin hänet sivuun, oli kaverilla suu auki kuin "tyhjä reikä", kun ambulanssi pyyhkäisi ohi.
"huumeveikkoja" ... juoppoja on yllättävän paljon liikenteessä.
ohjeet vakuutusyhtiöltä, että mitään eläintä ei väistetä vaan yli vain ainut poikkeus on jos eläin on suurempi kuin ajoneuvoyhdistelmä niin ehkä silloin kannattaa jarruttaa.
oot idiootti et näemmä tiedä maasta et taivaasta saatika ajamisesta yhtään mitään. rakit huutaa ja karavaani kulkee.
Näin on aina ollut ja näin tulee aina olemaan.
Suomalaiset autoilijat ovat noin periaatteessa tyhmiä, sivistymättömiä, väkivaltaisia öykkäreitä.
"Suomalaiset autoilijat ovat noin periaatteessa".....
10 vuotta jäljessä ruotsin kulttuurista, sillä hyvin harvalla suomalaisella on isoiskä aloittanut autoilun jo -50 luvun alussa, yleensä vasta 65 vuonna.
2 kertaa useammalla suomalaisella, kuin ruotsalaisella on velka-auto allaan,
se lisää ylpeilynaihetta.
olemme kaiken lisäksi vielä kateellisia ajatelemattomia hieman narsistisia zombeja.
sanoit , annamme ohjeita muille, osaamme arvostella ja opettaa, vaikka emme osaa, emmekä ymmärrä itsekään, aivan kuten narsistin ja luonnehäiriöisen kuuluukin.
Vaikka olisin minkälainen idiootti tahansa, vaikka en tietäisi maasta, enkä taivaasta, enkä ajamisesta senkään vertaa, niin siitä huolimatta olen 100% syytön noiden puusilmä-puuaivopölvästien toimintaan.