Ostin iPodin. Yrittäessäni asentaa iTunesia, asennusohjelma kertoi havainneensa virheen. Quick Timea ei voi kuulemma asentaa. Ilman Quick Timea iTunes ei kuulemma toimi.
Aikaisemminkin olen huomannut, että Quick Timen päivitykset eivät mene läpi, mutta en ole asiasta jaksanut välittää, kun ilmankin olen pärjännyt. Nyt yritin poistaa koko Quick Timen, jos se vaikka auttaisi, ja saisin sen uudelleen asennettua ilman virheitä. Mutta: "Installer-ohjelma havaitsi odottamattoman virheen paketin asentamisessa. Paketti saattaa olla viallinen. Virhekoodi: 2738." Eli en saa sitä edes pois koneeltani.
Onko hyviä vinkkejä, miten Quick Timen saisi koneelta pois, jotta mahdollisesti voisi asentaa uuden ilman virheitä?
Quick Timen poisto
Nopea Aika
1
330
Vastaukset
- Nopea Aika
Ei tartte auttaa enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2572275Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732